Ablakpárkány
Keskeny párkányra ne kerüljön nagy átmérőjű cserép, mert könnyen lebillen. Befelé nyíló ablaknál az is lényeges, hogy szellőztetéskor ne kelljen lepakolni a növényt. Árnyékolás nélküli ablakban csak olyan fajokat tartsunk, amelyek bírják a közvetlen napfényt!
Nappali
Kis alapterületű helyiségben ne zsúfoljunk össze sok növényt. A beltéri edénykertben egyrészt nem érvényesül az egyedi szépségük, másrészt csoportosan megnehezítik a szoba takarítását. A magas vagy terebélyes fajok önmagukban is mutatósak, ha elég tér áll a rendelkezésükre. Szúrós levelűek (pl. pálmák) esetén alapvetően fontos, hogy ne kelljen kerülgetni őket. Az sem szerencsés, ha lecsüngő vagy lehajló hajtásai miatt kell osztoznunk egy növénnyel a kanapén.
Hálószoba
Az ágy közvetlen közelében vagy az éjjeliszekrényen ne tartsunk növényt, mert álmosan könnyen leverhetjük őket. A hálószobában nincs helyük erős illatú virágoknak, bármilyen szépek legyenek is!
Fürdőszoba
Elsődleges követelmény, hogy a kiszemelt cserepes példány tűrje a párás meleget. Ám ekkor se kerüljön közvetlenül a kád vagy a mosdó mellé, mert a ráfröccsenő szappanos-samponos víz nem tesz jót neki.
Konyha
Kétségkívül jó dolog, ha mindig kéznél van frissen szakítható fűszernövény, azonban a forró tűzhely vagy a kifröccsenő mosogatóvíz igencsak megrövidíti az életét. Jó megoldás lehet egy falnak támasztható virágpolc, illetve egy emeletes függőcserép. Amennyiben ilyeneknek nem tudunk helyet szorítani, tartsuk a kedvenc fűszernövényeinket egy drótkosárban vagy nagyobb tálcán, és felhasználás után vigyük ki őket a konyhából biztonságos helyre – télen akár az előszobába vagy fűtött lépcsőházba, nyáron a balkonra, a teraszra vagy a kertbe.
Tippek minikhez
A kis termetű, könnyen gondozható kaktuszokat és pozsgásokat különféle kaspókba vagy akár bögrébe, kiszuperált kerámia teáskannába is tehetjük, és csoportjukat bármikor könnyen átrendezhetjük.
Az eredeti cikk ITT érhető el.