- Távolítsuk el az évelő növények ágyásából az elvirított egynyári virágokat.
- Végezzük el az évelő növények tőosztását, s a szétosztott növényeket ültessük el. Az ültetőgödör mélysége akkor jó, ha a gyökerek függőlegesen elférnek benne. Az ültetési távolság összefügg a növények méretével, általában tehát az 50 cm-nél alacsonyabbak 20, az 50 és 100 cm közöttiek 30-40, a méteresnél magasabbak pedig 50 cm-re kerüljenek egymástól.
- Ültessük el a hagymás és gumós dísznövényeket és virágokat. A leggyakoribbak ezek közül a tulipán, a liliom, a nárcisz, a jácint s a nőszirom.
- Az ültetésnél tervezzük meg a leendő látványt – a virágok lehetnek csoportban, sorban, különféle szín- és formakombinációban. Csak egészséges hagymákat ültessünk, vigyázzunk rá, hogy a gyökérkoronák ne sérüljenek. Ezeknél a növényeknél az ültetési mélyég általában 10 és 15 cm között optimális, a sor- és tőtávolság a tervezett látvány függvénye. A bevetett talajt, ágyást ajánlatos falevelekkel, szalmával betakarni.
- Ültessük ki a hidegtűrő kétnyári növényeket és a szegfűk meggyökeresedett dugványait. Gondoskodjunk róla, hogy a még virágzó növények – dáliák, krizantémok – talaja elég nedves legyen. Öntözéskor a leveleket lehetőleg ne érje víz, a dáliákat kéthetente tápozzuk.
- Szedjük ki a korán virágzó kardvirágok hagymáit, és szellős, száraz helyen szárítsuk ki őket. Gondoljunk a korai fagyokra, s hogy elkerüljük a meglepetést, előre gondoskodjunk a takaróanyagokról.
- A gyepápolásra is fordítsunk gondot. Az elhalt felületeken hasogassuk fel a talajt, ha szükséges gyeptéglákkal, vetéssel pótoljuk a füvet. A talaj vízáteresztő képességét is javíthatjuk, ha vasvillával végigszurkáljuk. Az esős szeptemberi napok már alkalmasak az örökzöldek telepítésére. A fák és bokrok alját terítsük be mulcsréteggel.
Az eredeti cikk ITT érhető el.