Egyre sikeresebbek a magyar borászatok nemzetközi szinten

A tavalyinál negyven százalékkal több aranyérmet nyertek a magyar borászatok 2020-ban.

null

A tavalyinál negyven százalékkal több aranyérmet nyertek a magyar borászatok 2020-ban a tizenegy legrangosabb nemzetközi borversenyen. A legsikeresebb a Balaton-felvidéki, egri, tokaji birtokokkal rendelkező Varga Pincészet volt, ők összesítették és tették közzé sajtóközleményben az eredményeket, amelyek szerint a szekszárdi borászoknak sincs okuk szégyenkezni.

A Varga Pincészet tizenegy nagy nemzetközi borversenyen indult, csak fehér borokkal, a Balatont a Szürkebarát, az Olaszrizling és az Irsai Olivér képviselte, Egert a Hárslevelű és a Sauvignon Blanc.

A Szekszárdi borászatok természetesen a nagytestű vörösborok és rozék terén sikeresebbek a nemzetközi borversenyeken. A 2019. évi megmérettetéseken összesen 185 magyar aranyérem született, 2020-ban ez negyven százalékkal, 257-re nőtt. Huszonkét borvidékünkből öt szerezte az aranyérmek 80 százalékát.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

A mini hentesüzlet, ahol marcipánból készültek a kolbászok

Mini játék hentesüzlet december hónap műtárgya a nagykanizsai Thúry György Múzeumban.

A gyermekjáték fából készült, alapja trapéz alakú, két oldalfallal és hátfallal látták el, elölről nyitott. Hátlapjához lécből készítettek „állványt”, melynek két-két rúdján, apró dróthurkokon gyurmából formált „kolbászok” lógnak. A játékbolt falait fehérre festett, csempét utánzó négyzetekkel díszítették.

– A játékot Bentzik Katalin nyugalmazott óvónő adományozta a múzeumnak, ő kapta 10-11 éves korában karácsonyra, s ez lett az egyik kedvenc játéka – árulta el Mikó-Baráth Franciska történész-muzeológus.

– Az 1905-ben született Kató dr. Bentzik Ferenc városi tiszti ügyész legkisebb, az egész család által nagyon szeretett, kényeztetett gyermeke volt. Két idősebb bátyja, akik jogot tanultak Budapesten, édesanyjuk kérésére a miniatűr húsokat, hentesárukat marcipánból készültekre cserélték, aminek Katalin különösen örült, hiszen ezután a vendégségbe érkező pajtásait meg tudta kínálni a marcipánból készült kolbászokkal.

A szakember hozzátette: a gyermekek legfőbb időtöltése a játék, így van ez az emberiség történetének kezdete óta. A játék a tanulás legfontosabb folyamata, mely révén gyakorolni lehet a felnőttektől ellesett viselkedést, társas viszonyt, mozdulatokat, így a szórakozáson túl voltaképpen a „túlélés” záloga is.

Tovább...

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.