Újabb turisztikai fejlesztések Bácsalmáson

A Bácsalmási Kulturális Központ előtt kihelyezett táblán helyi érdekességeket ajánlanak az érdeklődők figyelmébe.

null

Bácsalmás 11 további településsel összefogva 2018-ban kapta meg a Felső-Bácska–Homokhát Natúrpark névhasználati jogot, megalapítva ezzel Magyarország 11. natúrparkját. A natúrparki összefogás célja a térség értékeinek megőrzése és bemutatása. A natúrparki térségen halad keresztül a Vasfüggöny kerékpáros túraút (Iron CurtainTrail), ami EuroVelo 13 néven az európai kerékpárút-hálózat része. A Barents-tengertől egészen a Fekete-tengerig tart, húsz országot érintve, 10 400 kilométer hosszával ez az európai hálózat leghosszabb útvonala.

A turisztikai iroda munkatársai örömmel adnak tájékoztatást
Fotó: Juhász Jenő/baon.hu

Bács-Kiskun megyébe az útvonal nyugat felől Nagybaracskánál lép be és jellemzően kis forgalmú utakon halad Bácsalmás érintésével Tompa felé. A Bácsalmási Kulturális Központ előtt kihelyezett információs táblán helyi érdekességeket ajánlanak az érdeklődők figyelmébe. Így többek között a Hősök terén található egykori Csauscher-palotát, Siskovics-kúriát és a római katolikus templomot. Az építészeti örökségek mellett a helyiek nagyon büszkék a Bácsalmási Kékfestő Műhelyre, a Sós-tóra és a gyapjas gyűszűvirág bácsalmási termőhelyére. A gasztrokulturális rendezvények közül kiemelten kezelik a rendszerint augusztusban megrendezett Népek – Ízek Forgatagát és a testvérvárosok találkozóját.

A közeljövőben az önkormányzat további turisztikai fejlesztéseket szeretne megvalósítani, melyekről Némethné Légrády Kingától, a Bácsalmási Turisztikai Iroda vezetőjétől kaptunk tájékoztatást. A volt Gyűjtemények Háza, a Siskovics-kúria műemléki védelem alatt álló épülete és udvara teljes körű felújítás eredményeként látogatóközpont lesz, Bácsalmás 19. századi felvirágzását bemutató kiállítással és turisztikai információs központtal.

A teljes, eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

György László: Eredményesen zárul a gazdaságvédelmi akcióterv

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium Gazdaságstratégiáért és Szabályozásért felelős államtitkára értékelte a gazdaságvédelmi akciótervet, melynek lezáráshoz érkeztünk. A gazdaság a járvány előtti három évben az utolsó harminc év legjobb állapotát mutatta, így könnyebben is vészelhette át a válságot. A kormány célja kezdettől az volt, hogy amennyi munkahelyet elvisz a járványt, annyit kell helyette teremteni, így a tömeges munkanélküliséget sikerül elkerülni. Ennek egyik eszköze a bértámogatás volt annak érdekében, hogy megmaradjanak a munkahelyek, ne pedig segélyt kelljen fizetni. Ennek során a kormány fizette a bérek egy részét a vállalkozások helyett, így nem kellett elbocsátani az alkalmazottakat. Az is cél volt, hogy a kis cégektől ne vigyék el a nagyok a magasan képzett munkavállalókat, hisz ez nehezítené a gazdaság újraindítását.

A cikk ITT olvashatóm tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.