"If You Choose Not to Live Next to Migrants, You're Racist"
Sweden’s Social Democrats want to see more mixed urban neighbourhoods, arguing that this could help curb crime.
Sweden’s Social Democrats want to see more mixed urban neighbourhoods, arguing that this could help curb crime.

Kevertebb városrészeket akarnak látni a svéd szociáldemokraták, szerintük így a bűnözés is visszaszorítható lenne.

According to provisional Home Office data, more than 25,000 migrants have been detected crossing the Channel since Sir Keir Starmer became prime minister. Last weekend, the number of migrant arrivals in the UK was nearly a new record.

Az előzetes belügyminisztériumi adatok szerint több mint 25 000 migráns kelt át a La Manche csatornán, amióta Keir Starmer miniszterelnök lett. Múlt hétvégén majdnem rekordszámú migráns érkezett az Egyesült Királyságba.

A La Manche csatorna francia oldalán fekvő települések polgármesterei belefáradtak abba, hogy a környéken migránsok ezrei várakoznak arra, hogy illegális módon, gumicsónakokkal megpróbáljanak átjutni a brit oldalra.

Idén eddig legkevesebb 55-en haltak meg az illegális átkelések során.

Az illegális migráció kezelése a választások egyik kiemelt témájává vált Nagy-Britanniában.

Ezúttal három csónak utasait kellett kimenekíteni, közel 140 embert.

A magukat gyermeknek valló migránsok több mint fele valójában felnőtt a belügyminiszter szerint.

Soha ennyien nem próbáltak még meg átjutni Franciaországból Nagy-Britanniába.




A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.

Kétszer akkora eséllyel kezdenek alkoholt vagy drogokat fogyasztani a serdülőkorban, mint a társaik.

A politikusok abban bíznak, hogy példájuk másokra is hatással lesz.

Az eső és a hó miatt figyelmesebben kell közlekedni.

Számos jóléti intézkedést vezetett be a jobboldali kormány.

A demonstráció időzítése nem véletlen: a Bundestag december 5-én szavaz arról a javaslatcsomagról, amely újra kötelezővé tenné a katonai alapkiképzést.

Az Európai Unió tagállamainak vezetői hétfőn találkoznak.

Legalábbis Brüsszel szerint.

A magyar válogatott játékosa az utolsó percekben piros lapot kapott a Galatasaray mérkőzésén.

A Barca két év után újra hazatért a felújított Camp Nouba, és parádés játékkal 4-0-ra kiütötte az Athletic Bilbaót.

A Liverpool a Nottingham Forest elleni 3-0-s veresége után Arne Slot vezetőedző és a csapatkapitány, Virgil van Dijk értékelt.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.