Nem biztos, hogy nyár végéig kihúzza az olasz kormány
Giuseppe Conte, az Öt Csillag Mozgalom elnöke ultimátumot adott Mario Draghi kormányfőnek.
Giuseppe Conte, az Öt Csillag Mozgalom elnöke ultimátumot adott Mario Draghi kormányfőnek.
A gyenge helyhatósági választási eredmények ellenére sem adja fel szerepét az Öt Csillag Mozgalom.
Benyújtotta lemondását Lorenzo Fioramonti olasz oktatási miniszter szerdán, mivel tárcája nem kapja meg a jövő évre szóló költségvetésből a szükséges pénzforrásokat.
Az átpártoló szenátorok szerint az Öt Csillag Mozgalom a széthullás szélére jutott, és a párt legalább húsz további parlamenti tagja mérlegeli az átülést más frakcióba.
Megbénította az olasz fővárost pénteken a szakszervezetek által meghirdetett általános sztrájk, amelyen Virginia Raggi főpolgármester, az Öt Csillag Mozgalom (M5S) kormánypárt politikusának azonnali távozását sürgették a tüntetők.
Az új baloldali olasz kormány valószínűleg megnyitja a kikötőket a migránsok előtt, vagy sokat lazít majd a mostani szabályozáson – mondta Kis-Benedek József nemzetbiztonsági szakértő.
A képviselők 343:263 arányban szavaztak bizalmat a párton kívüli Giuseppe Conte miniszterelnök koalíciós kormányának, amely az Öt Csillag Mozgalom és a balközép Demokrata Párt szövetségéből alakult.
A második Conte-kormány egyik első intézkedéseként Paolo Gentiloni korábbi kormányfőt, a balközép Demokrata Párt politikusát jelölte az európai biztosi tisztségre.
Kormánykoalíciót alakít az olasz baloldal, a miniszterelnök Giuseppe Conte ügyvezető kormányfő lesz – jelentette be Luigi Di Maio, az olasz Öt Csillag Mozgalom (M5S) vezetője.
Zárt ajtók mögött kezdődtek a tárgyalások az eddigi olasz kormánypárt Öt Csillag Mozgalom (M5S) és a balközép Demokrata Párt (PD) között pénteken egy esetleges közös kormány megalakításáról, amelyre a két pártnak az olasz államfő keddig adott időt.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Az amerikai tulajdonos nem jelezte a gondokat a kormánynak.
Már adatok bizonyítják, hogy a Tisza Párt elnöke korántsem nevezhető a munka hősének.
Magyar Péterék ukránokkal csináltathatták a Tisza telefonos applikációját.
A képernyőről is eltűnik egy időre a publicista.
Az Egyesült Államok legtöbb szövetségi finanszírozású intézménye, köztük a minisztériumok működése is jórészt szünetel
Amennyiben az Elégedetlen Polgárok Akciója (ANO) tagja lesz a jövőbeni kormánynak, Csehország az állami költségvetésből már nem ad pénzt Ukrajnának fegyverekre.
Hamarosan aláírhatják a tűzszüneti megállapodást.
A pestisjárvány ellen: a vallásos áhítattól a közegészségügy megszületéséig.
Nem csak olyan mély, hanem annyira átlátszó is mint a tenger.
A gigászok csatájához méltó volt a sportszerűség és a hangulat az Európai Szuperkupa-meccsen.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.