Az ITM, az IVSZ és a KIFÜ megbízásából az eNET Internetkutató és Tanácsadó Kft. által elvégzett tavalyi felmérés alapján a munkáltatók 44 ezer digitális szakembert vehetnének fel az év végéig.
Ehhez képest a felsőoktatásban az alap-, illetve mesterszakokon évente összesen mintegy 4000 fő szerez diplomát informatikusként, az elsősorban karrierváltást támogató, úgynevezett bootcamp képzéseken pedig hozzávetőlegesen 1500-an végeztek 2021-ben – írták.
A PROGmasters tapasztalatai szerint a junior pozíciókat tekintve programozókból van a legnagyobb hiány, ugyanakkor a szoftverfejlesztők mellett többek között az üzleti folyamatokat automatizáló szakemberek és az adattárház-szakértők, továbbá a kezdő alkalmazásüzemeltetők, valamint a tesztelők is keresettek Magyarországon.
Az informatikusok iránti jelentős kereslet, a folyamatosan növekvő iparági bérek és a koronavírus-járvány gazdasági hatásai miatt, a bootcampek diákjainak száma idén harmadával, összesen kétezer főre bővülhet. Ez annak is köszönhető, hogy a cégek egyre gyakrabban hajlandók finanszírozni leendő munkavállalóik képzésének költségeit is – hangsúlyozták.
Tájékoztatásuk szerint ez utóbbi teszi lehetővé, hogy díjmentes képzéseket is tudnak indítani.
A teljes cikk ITT olvasható.
Borítókép: Az amerikai szoftverfejlesztő EPAM Systems Kft. munkatársai a cég új szegedi irodájában az avatás napján, 2018. február 1-jén (Fotó: MTI/Rosta Tibor)