Az Ipsos közvélemény-kutató intézet 24 országra kiterjedő felmérése szerint az alkalmazottak 27 százaléka – legyen az ok stressz, személyes konfliktus, frusztráció, vagy a visszajelzés, illetve az előléptetés hiánya – nincsen kibékülve lélektani szempontból a munkahelyével. „A munkáltatóknak kötelességük figyelmet fordítani alkalmazottaik mentális egészségére, és nem csupán fizikai kényelmükre – mondta Alexandra Evershed, az intézet közügyekre szakosodott Ipsos Public Affairs részlegének vezetője. – Tízből három alkalmazott még mindig soknak számít. Ráadásul Argentínában 44 százalékos, Mexikóban 43 százalékos, Magyarországon pedig 42 százalékos az »elégedetlenek« aránya.”
A felmérésben megkérdezett 14 618 alkalmazott 47 százaléka értett egyet azzal az állítással, hogy „lélektanilag biztonságos és egészséges munkakörnyezetben dolgozik” és 26 százalékuknak nem sikerült döntésre jutnia. Függetlenül attól, hogy az észak-amerikaiak közül sokan kevesebb munkaszüneti napból gazdálkodhatnak, mint az európaiak, és gyakran többet kell dolgozniuk, valamint kevesebb közjóléti szolgáltatásban részesülnek, mégis ők, illetve a kanadaiak értékelték a legpozitívabban a munkahelyüket. Rögtön utánuk pedig az indiaiak, az ausztrálok, a britek és a dél-afrikaiak következtek a sorban. Evershed szerint részben az országok bizonyos hányadánál tapasztalt gazdasági fejlődés állhat a pozitív értékelések hátterében.
A felmérés szerint a magas jövedelemmel rendelkező, illetve magasabb képzettséggel bíró ötven év feletti alkalmazottak voltak a leginkább megelégedve a munkahelyükkel lélektani szempontból. Evershed ugyanakkor elismerte, hogy mivel internetes közvélemény-kutatásról van szó, így Brazíliában, Dél-Afrikában és Kínában is a jobb anyagi helyzetben lévő emberek válaszoltak a kérdésekre.

Soha nem látott hadgyakorlat kezdődött a Bakonyban