Munkába állítják az ormánságiakat

Több mint 400 embernek indul Start munkaprogram az ország egyik leghátrányosabb tájegységében, a dél-dunántúli Ormánságban.

LM
2012. 03. 14. 12:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A megyei önkormányzat és 35 ormánsági települési önkormányzat szerdán együttműködési megállapodást írt alá, amelynek értelmében összefognak a Belügyminisztérium által indított kistérségi mintaprogram megvalósításában.

Tiffán Zsolt a megállapodás aláírása után újságíróknak elmondta, az Ormánság felemelkedését célzó 25 milliárdos, főként pályázati forrásból fedezett Ős-Dráva program megvalósításához kapcsolódhat a Start munkaprogram.

Visszaállítják az eredeti állapotot

Tájékoztatása szerint az úgynevezett vízkormányzási rendszer kialakításával eredeti állapotába állítják vissza a 150 évvel ezelőtt szabályozott Dráva környezetét, és ez rendkívül élőmunka-igényes lesz, így a közfoglalkoztatási lehetőségeket is igyekeznek kihasználni. Elmondta: a komplex vidékfejlesztési program első teljes évében az idén március 19. és december 31. között több mint 400 embernek tudnak munkát adni. A programba bevont emberek, akik olyan településeken élnek, ahol rendkívül magas a munkanélküliség, elsősorban a régi árkok mentén dolgoznak majd, és egy 89 kilométernyi csatornarendszer kialakításában vesznek részt.

Nagy lehetőség

Tiffán Zsolt kitért arra, hogy a Dél-Dunántúl térsége az Észak-Alfölddel és Észak-Magyarországgal együtt az Európai Unió legelmaradottabb térségei között van, így a többéves Ős-Dráva program nagy lehetőséget jelent az évszázados hátrányok leküzdéséhez.

Az Ős-Dráva programban a Dráva-meder által határolt Ős-Dráva térségében revitalizálják a holtágakat, tavakat, vizes élőhelyeket, a közelükben az ökoturizmus, a horgászat, a mezőgazdaság, a feldolgozóipar fellendülését várják.

Öntözés

A kivitelezés során a még hasznosítatlan folyó vizének egy részét szabályozottan, vízpótló árokhálózatokon keresztül tavakhoz, holtágakhoz, öntözendő területekhez juttatják, a természetes eredetű lefolyásból származó vizet visszatartják, tárolják, ebből oldanák meg az agrárterületek öntözését.

Szakemberek véleménye szerint az Ős-Dráva program fejlesztései hozzájárulhatnának ahhoz, hogy a lakosság minél több piacképes terméket állítson elő, biztosítva a megélhetését.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.