Fazekas Sándor elmondta, hogy a megállapodásban különös figyelmet fordítottak az állattenyésztésre és a növénytermesztésre, továbbá a kockázatkezelésre, az élelmiszerlánc-biztonság, valamint a tudományos együttműködés kérdéseire. Úgy vélte, a megállapodás jó alapot teremt a további együttműködéshez.
A miniszter jelezte: a konkrét együttműködés formáit a Boszniában élő különböző politikai entitásokkal lehet majd a későbbiekben kialakítani. A célkitűzés az – ebben mindkét tárgyalófél egyetértett –, hogy a közös munka során a két ország vállalkozásait, tudományos és oktatási intézményeit „kell mindenekelőtt helyzetbe hozni”.
A földművelésügyi miniszter utalt arra – amit bosnyák kollégája is megerősített –, hogy Bosznia-Hercegovina különösen érdeklődik a magyar mezőgazdasági kockázatkezelési rendszer iránt, különösen azért, mert az országot ez év tavaszán jelentős árvíz sújtotta. De jó lehetőséget láttak a magyar segítségre a bosnyák uniós felkészüléssel kapcsolatban is.
Fazekas Sándor elmondta, hogy eredményes a kétoldalú agrárkereskedelem: a múlt évben Magyarország 308 millió euró értékben exportált Bosznia-Hercegovinába, és onnan mintegy 85 millió euróért vásárolt agrár- és élelmiszer-ipari termékeket. Az együttműködés célja, hogy a kereskedelmi kapcsolatok is tovább erősödjenek a két ország között – tette hozzá.
Boris Tucic többek között arról beszélt, hogy Bosznia-Hercegovina nevében köszönetet mond Magyarországnak azért a segítségért, amelyet az országát sújtó májusi árvíz kárainak elhárításában nyújtott.
A bosnyák miniszter aláhúzta: nemcsak a mezőgazdaság, hanem a turizmus területén is jó együttműködési lehetőséget lát a két ország között. Reményét fejezte ki, hogy a mostani mezőgazdasági megállapodáshoz hasonló születik majd a közeljövőben a két ország között a turizmus területén is.