A központi költségvetés egyes előirányzatain keletkezett megtakarításokból 60 771,9 millió forintot irányítottak át, ebből a legnagyobb tétel, 20 milliárd forint az Eximbank feltőkésítésére jut. A kormány döntése szerint 12 milliárd forinttal megemelik az egészségbiztosítási alapnál a gyógyító-megelőző ellátás, összevont szakellátás cím támogatását is.
A csaknem 61 milliárd forintból egyebek között jut mintegy 7,9 milliárd forint az önkormányzatok kiegészítő támogatására. Az állami Ménesbirtok egymilliárd forintot kap. A területfejlesztési feladatok büdzséjét több mint kétmilliárd forinttal bővítik és százmilliós nagyságrendű támogatást kap a Bibó István Szakkollégium rekonstrukciója, más kulturális fejlesztések és kültéri sportparkok fejlesztése is. A Külgazdasági és Külügyminisztérium ebből a forrásból 2,35 milliárd forintot kap dologi kiadásokra a külképviseletek igazgatóságán belül és 3,7 milliárdot szervezetek és szakmai programok támogatására.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumánál a legnagyobb növekmény az egyházi közösségi célú programok és beruházások soron jelentkezik, 6,48 milliárd forintos támogatással, az egyetemek és főiskolák cím alatt több mint 800 millió forint a bővülés, az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark támogatása 140 millió forinttal emelkedik.
A Miniszterelnökségnél 1,8 milliárd forinttal emelik meg a kormányzati kommunikációs feladatok kiadásait, illetve 1,2 milliárddal a konzultációk címén elszámolható összeget.
A rendkívüli kormányzati intézkedések keretéből mintegy 8,6 milliárd forint egyszeri átcsoportosítását rendelte a kormány, ebből a legtöbb pénzt, 6,9 milliárd forintot a kormányzati infokommunikációs szolgáltatásra költheti a Belügyminisztérium.
Az átcsoportosításból mintegy 765 millió forintot a vízügyi igazgatóságok kapnak.
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fejezetében a Sopron labdarúgólétesítmény-fejlesztés 152 millió forinthoz juthat, míg a Külgazdasági és Külügyminisztérium külképviseleti igazgatósága 180 millió forintot használhat fel, ebből 170-et beruházásra.