A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 207,05 pontos, 0,51 százalékos csökkenéssel, 40 612,50 ponton zárt kedden.

Szabadalmak: ötéves rekordon a bejelentések száma
Az egyetemek aktívak és piaci szemléletben kutatnak.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 207,05 pontos, 0,51 százalékos csökkenéssel, 40 612,50 ponton zárt kedden.
A részvénypiac forgalma 7,4 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége gyengült az előző napi záráshoz képest.
Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője az MTI-nek elmondta, az európai részvénypiacokon mérsékelt emelkedéssel kezdődött a kereskedés, majd a Brexit-tárgyalások körüli fejlemények hatására, illetve azok eredményét várva gyengülés kezdődött. A nemzetközi piacok nulla körüli szinteken mozognak, a kivárás jellemző. A hazai parkett a hétfői emelkedést követően visszavett a lendületből. A nagy papírok közül csak az előző nap egyedüliként csökkenő Magyar Telekom emelkedett, a többi vezető részvény gyengült, a legnagyobb mértékben az OTP, amely 1 százalékos csökkenést követően 12 ezer forint alatt zárt.
A Mol árfolyama 10 forinttal, 0,30 százalékkal 3270 forintra csökkent, 811,3 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 130 forinttal, 1,07 százalékkal 11 970 forintra esett, forgalmuk 3,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom 2,50 forinttal, 0,53 százalékkal 470 forintra erősödött, forgalma 293,4 millió forint volt.
A Richter-papírok 10 forinttal, 0,19 százalékkal 5300 forintra gyengültek, forgalmuk 686,7 millió forintot ért el.
A BUMIX 4061,72 ponton zárt kedden, ez 55,57 pontos, 1,39 százalékos emelkedés a hétfői záráshoz viszonyítva.
Az egyetemek aktívak és piaci szemléletben kutatnak.
3,4 tonna élelmiszert vont ki a hatóság.
Kilőtt az elektromos autók és hibridek iránti érdeklődés.
NGM: A hazai ipar teljesítményét továbbra is negatív külső tényezők húzzák vissza.
Menstruációs görcs: 5 életmentő tipp, hogy könnyebben átvészeld ezeket a napokat
Donnarumma beszólt Mbappénak, miután a PSG bejutott a BL-döntőbe
A Met-Gála 2025 legszomorúbb pillanata: Justin Bieber felesége egyedül bánkódott
Közleményt kellett kiadnia a Szentszéknek a konklávé előtti bonyodalmak tisztázására + videó
Kikotyogta a mesterséges intelligencia: ez a páros lesz A Nagy Duett győztese
Halálos baleset történt Kőröstetétlen külterületén
Arteta a kiesés után olyasmit mondott, amit maga sem hisz el
Csütörtöki sportműsor: visszavágók az Európa-liga és a Konferencialiga elődöntőjében
Hatalmas bukás Magyar Péter rendszerváltó tagsága
Kiderült ki a Fenyő-gyilkosság másik áldozata
„Slava Ukraini” – teljesen elszabadult Ruszin-Szendi Romulusz, vizsgálódik a nemzetbiztonsági bizottság
Kiheréli a férfiakat és rabszolgahajcsár – mondják az olimpiai bajnokról
Az egyetemek aktívak és piaci szemléletben kutatnak.
3,4 tonna élelmiszert vont ki a hatóság.
Kilőtt az elektromos autók és hibridek iránti érdeklődés.
NGM: A hazai ipar teljesítményét továbbra is negatív külső tényezők húzzák vissza.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.