- 1 millió 900 ezer szülőnek összesen 600 milliárd forintot fizetünk vissza.
- Ez minden olyan gyermekes szülőnek jár, aki családi pótlékra jogosult.
- Ha mindkét szülőnek van bejelentett munkahelye, akkor mindkettőjüknek visszaadjuk az szja-t.
- Ezt a vállalkozók – az egyéni vállalkozók, a mezőgazdasági őstermelők, az ingatlan-bérbeadók, a katás és ekhós adózók – is megkaphatják, ha van gyermekük.
- A gyermeket nevelő katás vállalkozók a 2021-es tételes adójuk egynegyedét, az ekhós adózók a befizetett 15 százalékos adójuk kétharmadát kaphatják vissza.
- A visszafizetés felső határa az átlagbér éves adótartalma.
- A NAV már jövő februárban visszafizeti ezeket az összegeket.
Magyarország az egyik leggyorsabb gazdasági újraindítást érte el az Európai Unióban, ez a családok, a vállalkozások és a helyes gazdaságpolitika közös sikere. Ez a siker teszi lehetővé, hogy a családi adó-visszatérítéssel – ami minden idők legnagyobb, családoknak nyújtott adókedvezménye – folytassuk a családok megerősítését
– olvasható a bejegyzésben.
A borítókép illusztráció. Forrás: Unsplash




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!