Kenéz Csaba, az Igazgyöngy '98 Kft. tanácsadója azt mondta, hogy a 2001 óta működő, gyógyászati segédeszközöket forgalmazó magyar tulajdonú, vállalkozás egy építőipari cég telephelyének megvásárlásával, épületek bővítésével és átalakításával hozta létre kötszergyártó üzemét, a beruházáshoz mintegy 700 millió forint támogatást kapott az Egészségipari Támogatási Programtól. Beszámolt arról, hogy a cég azért döntött saját kötszergyártó üzem beindításáról, mert a Magyarországon használt kötszerek importból származnak, a társaság tervei szerint olcsóbb, jobb minőségű termékeket állít elő, mint amilyenek eddig a nyugat-európai és ázsiai piacokról érkeztek.
A fejlesztés csökkenti, bizonyos típusok tekintetében meg is szünteti a magyarországi kötszerhiányt – mondta.
A kötszergyártó üzem 30-40 munkahelyet teremt, az itt előállított kötésrögzítőkből, speciális alakú kötszerekből és baktériumölő szerekkel bevont habkötszerekből exportra is termelnének. A beruházás 9-10 év alatt térül meg, közben további fejlesztésekkel bővítenék termékeik körét – fűzte hozzá a tanácsadó.
Borítókép: Varga Mihály pénzügyminiszter a csákányi kötszerüzem átadóján (Fotó: MTI/Katona Tibor)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!