Shoping nightot, azaz a vásárlások éjszakáját hirdettek idén először Hévíz élvonalbeli kereskedői október 24-ére a Hévízi Turisztikai Nonprofit (HTN) Kft.-vel közösen, hogy néhány órán át látványos kínálattal és vásárlási árengedményekkel tegyék mozgalmassá a borús őszi napokat.
A turisták ugyan nem repülővel érkeznek, de hosszú hétvégén is számít a fürdőváros az élénk látogatottságra MTI Fotó: Varga György
Hatvan kiskereskedelmi üzlet 10 és 70 százalékos kedvezménnyel kínálja portékáit jövő hét szombaton a fürdővárosban, amikor az ünnepi alkalmakra ajándékozható képzőművészeti, ipar- illetve népművészeti tárgyakat, köztük valódi hévízi virágok felhasználásával készült egyedi, kézműves epoxgyanta ékszereket vásárolhatnak a látogatók. Azokat is várják a Shopping nightra, akik egy étterem kedvezményes vacsorájával ajándékoznák meg magukat vagy szeretteiket.
A hévízi tourinformosok és kereskedők feltehetően abból indultak ki, hogy a vásárlás önmagában is boldogsághormonokat szabadít fel, ám ha a vevő akár hetven százalékkal olcsóbban is megkapja a karácsonyi ajándéknak kinézett árucikket, bizonyára fokozódik az öröme. Az árengedményen kívül több kereskedő ezer forintos bónuszt is ad 24-én a vendégeknek, ami kilenc vendéglátóhelyi, éttermi, bisztrói, cukrászdai, kávézói fizetésnél használható fel.
Ősszel is élmények várják Hévíz vendégeit, ehhez kedvezményeket kapnak Fotó: Éberling András
– A hévízi gyógyvíz, a csodálatos természeti környezet, egy finom vacsora valamelyik fürdővárosi étteremben, bizonyára maradandó élményt ígér azoknak, akik jövő szombaton ellátogatnak a messze földön híres gyógyfürdővárosba – írja az üdülőhely turizmusát az őszi hónapokban is élénkíteni szándékozó HTN Kft.