Az ENSZ képviselőjének kijelentésére reagálva Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője kijelentette:
Moszkva nem tud arról, hogy az ENSZ részéről bárki kereste volna az orosz hadsereget az ügyben.
– Így, mivel nincs elég információjuk az esetről, Oroszország nem tud reagálni az ENSZ állítására – tette hozzá. Ukrajna februári megtámadása óta Oroszország következetesen tagadja, hogy rosszul bánna vagy kínzásnak vetné alá a fogságba ejtett embereket. A sajtótájékoztatón az ENSZ-képviselő emellett felszólította Moszkvát, hogy emberi jogi alapon engedje szabadon azt a négy, várandós nőt, akit Oroszország szintén hadifogolyként tart fogva.
Borítókép: Az orosz hadsereg által szervezett mariupoli sajtóút során készült kép gépfegyveres katonákról a zaporizzsjai atomerőmű bejárata előtt a délkelet-ukrajnai Enerhodarban 2022. május 1-jén (Fotó: MTI/EPA/Szergej Ilnyickij)





















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!