A Dagens Nyheter politikai napilap vezércikkében arról értekezik, hogy a háború a Kreml gyengeségéről szól, az orosz birodalom felbomlásának legújabb szakasza, amely már legalább száz éve tart. A „különleges katonai hadművelet” teljes kudarc, ami felgyorsítja a birodalom szétesését. De nincs mindenki ezen a véleményen Európában a lap szerint, ugyanis Orbán Viktor azt állítja, hogy ez egy testvérháború két szláv nép között, és ez az európaiakat nem érinti. Ezzel azt mondja a magyar miniszterelnök, hogy a birodalom fennmarad, Oroszország pedig minden jövőbeli háborút meg fog nyerni. Nyomtatott szombati lapszámában pedig azon kesereg, hogy az ukránok csak pár napig lehettek büszkék Orbán Viktorra, moszkvai látogatása rendkívül nyugtalanító számukra.
Svéd miniszterelnök: Orbán Viktor megcsúfolja az ukrán népet
Éles kritikája ellenére Ulf Kristersson elismerte, más nem akar békét az Európai Unióban.

A svéd közrádió hosszú riportban foglalkozott az úttal, melyben a rádió kijevi és brüsszeli tudósítóján kívül egy zöldpárti európai parlamenti képviselő szólalt meg. Az utóbbi az évek óta unalomig ismert paneleket mondta csak el, többek között hogy hogyan szűnt meg a sajtószabadság, a bíróságok függetlensége és általában a jogállamiság Magyarországon. A Sveriges Radio kijevi tudósítója azt emelte ki, annak ellenére, hogy az unió vezető politikusai kijelentették, hogy Orbán Viktornak nincs felhatalmazása az EU-t képviselni Moszkvában, Putyin ezt a látogatást mégis úgy üdvözölte, hogy végre az EU vezetője is ellátogatott Moszkvába. A kommentátor szintén kijelentette az EU által éles kritikával illetett látogatás kapcsán, hogy már eleve jogállamisági eljárás folyik Magyarország ellen, egy ilyen típusú látogatás mindenképpen negatívan befolyásolja majd az ország politikai megítélését. Hozzátette, a kijevi látogatásán nem említette a magyar miniszterelnök, hogy Moszkvába is elmegy. Ha így tett volna, egész más lett volna a Zelenszkijjel való találkozás hangvétele.
További Külföld híreink
Borítókép: Orbán Viktor miniszterelnök (b) és Vlagyimir Putyin orosz elnök a tárgyalásuk után tartott moszkvai sajtótájékoztatón 2024. július 5-én (Fotó: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher)
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhezNe maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!