Schmidt Mária szerint azonban ezen nem érdemes meglepődni, hiszen a házaspár a levitézlett és leszerepelt neokon háborús héják utolsó élharcosai közé tartozik, akik Donald Trump felemelkedése óta pániküzemmódban működnek – írta Schmidt Mária.

Schmidt Mária szerint Trump győzelme változást hozott nyugaton
A történész szerint az Anne Applebaum által jegyzett írás valójában nem Magyarországról szól, hanem az amerikai belpolitikáról, pontosabban arról a globális elitek által irányított világrendről, amelyet az amerikaiak többsége mára elutasít.
Ez a cikk valójában Donald Trumpról és arról az Amerikáról szól, amelyik nemet mondott ennek a nyugati, többszörösen megbukott elitnek
– fogalmaz Schmidt. Szerinte a magyar példa, így a migrációval szembeni fellépés, a családpolitika vagy a szuverenitás melletti kiállás, épp azokat a nyugati utópiákat cáfolja, amelyeket Applebaum és köre képvisel. Schmidt Mária kifogásolja, hogy a Soros György által támogatott publicista szakértőként is elferdíti a történelmet, amikor például a Trianon-emlékmű jelentését a 19. századi magyar birodalom gyászának állítja be.
Bár azt azért elvártam volna tőle (főleg, hogy mégiscsak régiónk történelmének szakértőjeként hivatkozik magára), hogy tudja, a Trianon-emlékművel nem Magyarország elveszett 19. századi birodalmát gyászolja, hanem azokat a magyar honfitársainkat, akiknek a kétharmada az országhatárunkon kívülre került a nagyhatalmak arroganciája és büntetőpolitikája miatt
– szögezi le. A bejegyzés szerint Magyarország a nyugati elit számára azért vált veszélyessé, mert trendfordító képessége révén képes megmutatni, hogy van alternatívája a globalista, központosított hatalomgyakorlásnak.
A magyarok örülnek, ha az amerikaiak Magyarországban látják a jövőt, hisz akkor visszatérhet a sajtó- és véleményszabadság, ahol nem a jurisztokrácia és a senki által meg nem választott elitek döntik el az ország és legfőképp az emberek jövőjét
– írja Schmidt Mária. Szerinte a neokonzervatív elit már csak a buborékban élő „RINO-k” és transzlázban égő demokraták körében számít meghatározónak, gondolataik pedig elvesztették érvényüket.
Applebaum és a neokon elit az életükért küzdenek
– zárja írását Schmidt Mária.
Borítókép: Schmidt Mária történész, a XXI. Század Intézet és a Terror Háza Múzeum főigazgatója beszédet mond 2025. január 20-án (Fotó: AFP)