Az uniós politikusok már megbánták, hogy elutasították Putyin biztonsági javaslatait

Az Egyesült Államok és a NATO 2022. január 26-án adta át Moszkvának az orosz biztonsági javaslatokra adott válaszait. Kirill Logvinov orosz diplomata szerint Európa jelenlegi politikai elitje képtelen értékelni azt a tényt, hogy Európa nyolcvan évig békében élt.

Forrás: TASZSZ2025. 04. 01. 5:22
Vlagyimir Putyin orosz elnök vezeti a Biztonsági Tanács videokonferencián keresztüli ülését a moszkvai Kremlben Fotó: Szergej Ilyin Forrás: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Számos európai politikus sajnálatát fejezi ki amiatt, hogy 2021 végén nem fogadta el Vlagyimir Putyin biztonsági javaslatait – mondta Kirill Logvinov, az orosz külügyminisztérium nemzetközi szervezetekért felelős főosztályának igazgatója a TASZSZ-nak adott interjúban.

Kirill Logvinov (Fotó: Orosz Külügyminisztérium)

Tudom, hogy az EU egyes tisztségviselői később megbánták, hogy 2021 végén elutasították Oroszország európai biztonságra vonatkozó javaslatait. Véleményem szerint Európa jelenlegi politikai elitjének tagjai képtelenek igazán értékelni azt a tényt, hogy Európa nyolcvan évig békében élt

– mutatott rá.

Logvinov arról is beszélt, hogy a szovjet népek világháborús áldozatvállalása segítette az európai integrációs projekt létrejöttét.

Sajnos az EU vezető tisztségviselői csak azután fogják felismerni, hogy az Oroszországgal szembeni jelenlegi konfrontációs politika nem vezet sehová, miután megtapasztalják az úgynevezett orosz fenyegetés elleni küzdelmük negatív következményének hatását

– állította az orosz diplomata.

Logvinov az interjúban arról is beszélt, hogy „az európaiak továbbra is a saját képzeletbeli világukban élnek, ahol egyedül nekik van helyük, míg másoknak engedelmeskedniük kell, vagy még jobb, ha kiszolgálják őket”

Moszkva biztonsági garanciákra vonatkozó javaslatai

Az orosz külügyminisztérium 2021. december 17-én közzétette az Oroszország és az Egyesült Államok közötti biztonsági garanciákról szóló megállapodás tervezetét, valamint az Oroszország és a NATO-tagállamok biztonságának szavatolásáról szóló megállapodás tervezetét. A kérdésről 2022. január 10-én Genfben orosz–amerikai konzultációkra került sor, amelyet január 12-én Brüsszelben az Oroszország–NATO Tanács ülése, január 13-án pedig Bécsben az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) állandó tanácsának ülése követett.

Russian Foreign Minister Sergei Lavrov gives a joint press after the NATO - RUSSIA Council meeting at the NATO Headquarters in Brussels, on April 19, 2012. AFP PHOTO/JOHN THYS (Photo by JOHN THYS / AFP)
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter sajtótájékoztatót tart a NATO–Oroszország Tanács ülése után (Fotó: AFP/John Thys)

Az Egyesült Államok és a NATO 2022. január 26-án adta át Moszkvának az orosz biztonsági javaslatokra adott írásbeli válaszait. Washington ragaszkodott ahhoz, hogy a dokumentumokat ne hozzák nyilvánosságra, de Antony Blinken akkori amerikai külügyminiszter és az akkori NATO-főtitkár megemlítette a főbb rendelkezéseket.

Nyilatkozataikból világossá vált, hogy a Nyugat akkor elutasította az Oroszország által alapvetőnek tartott engedményeket, írja a TASZSZ.

Borítókép: Vlagyimir Putyin orosz elnök vezeti a Biztonsági Tanács videókonferencián keresztüli ülését a moszkvai Kremlben (Fotó: AFP/Szergej Iljyn)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.