Donald Trump betiltotta a genderpropagandát, ugyanezért Brüsszel büntetné Magyarországot

A genderideológiával való leszámolás érdekében az elnök kiadott egy végrehajtási rendeletet is. Donald Trump már a beiktatása után azonnal kimondta, hogy két biológiai nem létezik: a nő és a férfi. A magyar gyermekvédelmi törvényben foglaltakért, amely megvédi a gyermekeket és tiltja többek között a homoszexualitásra és a genderelméletre vonatkozó propagandát az általános iskolákban, Brüsszel büntetné Magyarországot.

2025. 01. 25. 19:43
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke. (Fotó: Getty Images via AFP/2025 Getty Images) Fotó: Getty Images via AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Donald Trump végrehajtói rendelete tehát felszámolja a Biden-adminisztráció azon erőfeszítéseit, hogy „befogadóbbak” legyenek az amerikai polgárok nemi azonosulása terén. Összességében a Trump-féle végrehajtói rendelet visszafordítja a Biden-adminisztráció által megkezdett erőfeszítéseket a nemek sokszínűségének elismerésére, és visszatér a kizárólagosan férfi vagy nő kategóriához a kormányzati dokumentumokban, többek között az útlevelek esetében is.

Pressman, a Budapest Pride résztvevője

A Magyarországot folyamatosan támadó és az amerikai–magyar kapcsolatoknak rengeteg kárt okozó David Pressman is kiállt a nemi sokszínűség mellett. A dicstelenül távozó volt amerikai nagykövet, aki a Budapest Pride felvonuláson is részt vett, budapesti ténykedése alatt rendszeres résztvevője volt a különböző érzékenyítő felvonulásoknak. Nemcsak ő távozik Magyarországról, de az amerikaiak is visszatérnek a hagyományos nemekhez a dokumentumaikban. 

David Pressman (B) az Egyesült Államok magyarországi nagykövete köszönti a résztvevőket, amikor részt vesz a Budapest Pride Parádén 2024. június 22-én (Fotó: AFP)
David Pressman, az Egyesült Államok magyarországi nagykövete köszönti a résztvevőket a Budapest Pride-on 2024. június 22-én (Fotó: AFP)

Brüsszel büntetné Magyarországot a gyermekvédelmi törvény miatt

Magyarországon az alaptörvény rögzíti, hogy az anya nő, az apa férfi, és a magyar kormány a gyermekvédelmi törvénnyel szintén a genderideológia terjesztésének megállítását és a gyermekek védelmét célozta. Az Európai Bizottság (EB) szexuális orientációs és genderönazonosság-alapú megkülönböztetésre hivatkozva 2022 decemberé­ben kötelezettségszegési eljárást, majd pert indított Magyarország ellen az EU bíróságán. Brüsszel három dologba kötött bele: az egyik a szexuális propaganda általános tiltása az iskolákban, különös tekintettel a homoszexualitásra és a genderelméletre. Emellett kifogásolták az NGO-k kizárását az iskolákból, mivel ezek a szervezetek így nem tarthatnak felvilágosítást az LMBTQ-témákról, valamint az sem tetszett az uniónak, hogy a magyar törvények szerint a szülők dönthetnek a gyermekeik felvilágosításáról. Ahogy Magyarországon elfogadták a nemzeti hatáskörbe tartozó szabályozást, Ursula von der Leyen, az EB elnöke máris rekordsebességgel, heteken belül indított kötelezettségszegési eljárást hazánk ellen az európai bíróságon, szégyenteljesnek nevezve a magyar törvényt.

A szivárványideológia dogmává vált az Európai Unióban, ahol Magyarország elítélésével akarnak példát statuálni, mert a magyar kormány nem adja be a derekát

– mondta decemberben lapunknak Rodrigo Ballester, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Európai Tanulmányok Műhelyének vezetője.

Borítókép: Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke. (Fotó: Getty Images via AFP/2025 Getty Images)

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.