Belgium népességarányosan a járványban legrosszabbul teljesítő európai országok között van: a mindössze tizenegy milliós országban több mint negyvenezer koronavírusos esetet számlálnak, és már hatezerre tehető a fertőzés következtében elhunytak száma. Mindezek fényében nem meglepő, hogy a Benelux-állam mindent megtesz annak érdekében, hogy minél biztonságosabban lehessen feloldani a szigorító intézkedéseket, és a koronavírus ne térhessen vissza újabb halálozási hullámmal.
Koronadetektívekkel járnak a vírus nyomában a belgák
Belgium népességarányosan a járványban legrosszabbul teljesítő európai országok között van.

Friss sajtóértesülések szerint a belga régiók és közösségek máris megegyeztek abban, hogy a közeljövőben összesen kétezer „koronadetektív” fogja segíteni a vírus útjának felkutatását. A helyben kiképzett szakemberek feladata az lesz, hogy beazonosítsák pontosan kik léptek kapcsolatba egy-egy bizonyítottan fertőzött személlyel, majd karanténba küldjék a gyanús eseteket. Brüsszel fővárosi régióban összesen kétszáz ilyen detektív fog munkába állni.
A nyomozók mellett a belgák online applikációval is készülnek – ez Ázsia több országában is bevált már, de Európában számos adatvédelmi aggályt felvet. A tervek szerint az alkalmazás egységes lenne valamennyi belga közigazgatási egységben, és az okostelefonokon keresztül jönne a jelzés, ha valakinek az ismerősi körében, esetleg közvetlen közelében vírusos vagy vírusgyanús eset található. Az eljárás jogi keretein – a már említett adatvédelmi szempontok miatt – jelenleg is dolgozik a brüsszeli szövetségi kormány. A belga virológusok szerint ha csak a lakosság hatvan százaléka tölti le az alkalmazást, és a felhasználók szintén hatvan százaléka tartja be annak ajánlásait, a koronavírus kordában tarthatóvá válik. – A külföldi applikációk tapasztalatai viszont azt mutatják, hogy a hatvan százalék túl optimista becslés, emiatt van szükség a nyomozókra is – emlékeztetett a De Tijd belga üzleti lap, amely megszellőztette a vírusdetektívekről szóló kormányzati kezdeményezést.
Belgiumban nemrég május harmadikáig meghosszabbították a járványügyi szigorítások határidejét. A kis méretű, kertészetre vagy erdészetre szakosodott boltok viszont kinyithattak – természetesen a társadalmi távolságtartásra vonatkozó szabályok mellett.
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Egyre nagyobb a nyomás az osztrák kormányon az iszlamista megnyilvánulások országos szabályozására
Alsó-Ausztria után Tirolban is bevezetik a fejkendő viselésének tilalmát a kiskorúak esetében.

Kicsoda Robert Prevost, azaz XIV. Leó pápa?
XIV. Leó pápa az első Ágoston-rendből származó pápa.

„Misszionáriusnak tartom magam” – nyilatkozta az új katolikus egyházfő
„Az én hivatásom, mint minden keresztényé, az, hogy misszionárius legyek, hogy hirdessem az evangéliumot, bárhol is vagyok” – fogalmazott Robert Prevost bíboros korábban a sajtónak nyilatkozva.

Kuzmányi István: Úgy beszélt, mintha Budapesten lett volna
Leó pápát nem lehet kizárólag észak-amerikai pápának hívni.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

„Lepkefing” – Gulyás Gergely reagált Magyar Péter hangfelvételére

Pikk Bayerrel és Dezsével – Kinek az embere Gyurcsány? + videó

Kitálalt társa a Házasság első látásra Maricájáról, ezért tűnt el a reality sztárja?

Tiszta vizet öntött a pohárba a román politikus: ezért nem kapja meg az uniós forrásokat Magyarország

Megvan az új pápa? Kiszivárgott a titkos jóslat a pápaválasztásról

Ultimátumot küldött az Európai Bizottság: két hónapot kapott Magyarország és Ausztria

„Remény és kezdet” – magyar püspök is reagált az új pápa hírére

A Manchester United vezetőedzője elképesztően nyilatkozott saját csapatáról

Ezek voltak Gyurcsány Ferenc legmegdöbbentőbb videói

Megszólal a móri mészárlás egyik elkövetője, most mindent elárul a végzetes napról

Magyar Péter már a földön feküdt, amikor még egyet rúgtak bele a sajátjai

Ez gyors volt! Máris kiderült mi áll Gyurcsány Ferenc lemondása mögött
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Egyre nagyobb a nyomás az osztrák kormányon az iszlamista megnyilvánulások országos szabályozására
Alsó-Ausztria után Tirolban is bevezetik a fejkendő viselésének tilalmát a kiskorúak esetében.

Kicsoda Robert Prevost, azaz XIV. Leó pápa?
XIV. Leó pápa az első Ágoston-rendből származó pápa.

„Misszionáriusnak tartom magam” – nyilatkozta az új katolikus egyházfő
„Az én hivatásom, mint minden keresztényé, az, hogy misszionárius legyek, hogy hirdessem az evangéliumot, bárhol is vagyok” – fogalmazott Robert Prevost bíboros korábban a sajtónak nyilatkozva.

Kuzmányi István: Úgy beszélt, mintha Budapesten lett volna
Leó pápát nem lehet kizárólag észak-amerikai pápának hívni.