A választható filmek között magyar alkotások is megtalálhatók: többek között az Oscar-díjas Nemes Jeles László két filmje, a Saul fia és a Napszállta, valamint Enyedi Ildikó Arany Medve-díjas Testről és lélekről című alkotása. Emellett a Kino Cafénak köszönhetően Bagota Béla első, Valan – Az angyalok völgye című filmjét is vetítik. Az izgalmas lélektani krimi főszereplője egy Brassóban élő rendőr, Péter, aki eltűnt lányok után nyomoz, és minden áldozatban a saját húgát, Julit látja, aki több mint húsz évvel azelőtt tűnt el szülővárosukból, Valanból. Péter egy telefonhívás miatt kénytelen visszatérni az erdélyi bányavárosba, amikor felmerül a gyanú, hogy testvére holtteste került elő a hófödte fenyvesek között. A múltba vezető nyomozás útvesztőjében a férfinak nemcsak a várost fojtogató bűnözéssel kell megküzdenie, hanem a saját démonjaival is.
A hetente változó kínálatban számos további kiemelkedő alkotást tekinthetünk meg, többek között Hartung Attila FOMO – Megosztod, és uralkodsz; Nadine Labaki Kafarnaum – A remény útja, valamint Michael Dudok de Wit A vörös teknős című animációs filmjét. A kezdeményezés nagyon sokat segíthet a sokszor összefolyó, egyforma napok átvészelésében, hiszen egy hétre előre beleírhatjuk a naptárunkba, mikor milyen programon veszünk részt, várhatjuk az alkalmat, ehhez igazíthatjuk a nap többi részét: mintha nem is kellene a négy fal között maradnunk, hanem tényleg lehetőségünk lenne elmenni a moziba.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!