– Nemcsak ön ragaszkodik Szolnokhoz, de Szolnok is önhöz. A közgyűlés tíz igennel, öt nemmel és két tartózkodással, azaz döntő többségében támogatta a pályázatát, és a kilenctagú szakmai bizottság minden tagja is önre szavazott, azaz 9-0-ra nyert a másik két pályázóval szemben. Minek tulajdonítja a – sportnyelven szólva – kiütéses győzelmét?
– Azt hiszem, a több mint másfél évtizedes, igen sokrétű munkám gyümölcse érett be. Itt váltam színésszé, és itt alakult ki bennem az a koncepció, amelyet pályázatomban megjelenítettem, és amit nemcsak a városi vezetés többsége, de a szakmai bizottság is nagyra értékelt. Ígérhetem, ez a nagyarányú győzelem engem nem elbizakodottá, hanem még felelősségteljesebbé tesz, s tudom, hogy sokkal nagyobb alázatot követel tőlem. Nem tagadom, bíztam a „dolgozatomban”, de nem voltam nagyravágyó az elbírálás előtt, nehogy nagyot bukjak.
– Nem mindenki örült az elsöprő győzelmének, nem mindenkinek tetszett a kinevezése, és ennek hangot is adtak különféle portálokon. Hogyan fogadta a támadásokat?
– Ifjabb koromban rendszeresen sportoltam, és azt tanultam a különféle sporteseményeken, hogy a győzelmet soha nem kell megmagyarázni. Most is ezt teszem, nem foglalkozom a rosszindulatú véleményekkel, úgyis az idő és a tetteim döntik majd el, hogy méltó vagyok-e erre a posztra vagy sem.
– Visszatérve a „dolgozatához”: milyen színházat szeretne létrehozni?
– Színeset, izgalmasat és értékeset, amelyre nemcsak a városban, hanem az egész országban felfigyelnek. A legfőbb vágyam, hogy egy-egy premier után a néző és a szakma is felkapja a fejét. Sokszínűnek kell lennünk, ahol több műfajban jeleskedhetünk. Ehhez minden feltétel adott lesz a felújított, technikailag is megújult színházunkban, amelyben talán jövő ilyenkor már újra játszhatunk. A szakmai munkában pedig olyan jeles színházi ember áll a segítségünkre, mint Csiszár Imre, aki művészeti vezetőként és főrendezőként azon van, hogy minél nívósabb produkció szülessen.





















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!