Nemrég egy koncertshow keretében leplezte le a musicalszínházként megújult Erkel az első évadjának bemutatóit, most az is kiderült, kik lépnek színpadra A trón című nyitódarabban, ami szeptember 19-én indítja a 2025/26-os évadot.

A látványos musical a magyar történelem 1456 és 1458 közötti időszakát dolgozza fel Hunyadi János halálától egészen Mátyás megkoronázásáig. A mű története tehát ott kezdődik, ahol a magyar sorozatgyártás legmonumentálisabb alkotása, a Hunyadi befejeződött.
A trón a Hunyadi család hatalommal vívott küzdelmeit követi a nándorfehérvári csatától a Hunyadi fivérek elleni összeesküvésen át Mátyás királlyá választásának drámai pillanataiig.
A darabot rendezőként is jegyző Szente Vajk előzetesen annyit elárult, hogy a musical zsánerében unikális történetet nem a hagyományos színházi darabok, hanem a hollywoodi kalandfilmek cselekményvázára építették fel, ami izgalmasabb történetvezetést garantál. Ennek ad majd keretet az előadás lenyűgöző díszletvilága. A történetet pedig Juhász Levente zenéje – mely ugyanúgy segíti közvetíteni a korhű hangulatot, mint a filmes hatásokat – teszi hatásosabbá, izgalmasan friss élményt szerezve a nézők számára.