idezojelek

Orbán legnagyobb ellenfele Amerikában sem tétlenkedik

Keményen dolgoznak a Soros-ügynökök.

Csépányi Balázs avatarja
Csépányi Balázs
Cikk kép: undefined
Fotó: BRENDAN SMIALOWSKI

Kapaszkodjanak meg, újabb őrült gondolat látott napvilágot. Ezúttal Joe Mathews fejéből pattant ki az ötlet. Matthews úr nem is akárki, halmozza a pozíciókat, az Arizonai Állami Egyetem Közügyek Iskolájának professzora, az ASU Társadalmi Kohéziós Központjának munkatársa, valamint társelnöke a Modern Közvetlen Demokrácia Globális Fórumának is. A professzor szociológia és társadalomtudomány témában számos könyvet publikált, ezúttal azonban a San Francisco Chronicle-nek írt egy felkavaró cikket. Azt írja, hogy ha Kalifornia valaha is valódi méltányosságot akar elérni, az államnak meg kell követelnie a szülőktől, hogy adják ki a kezeik közül a gyermekeiket. Elképesztő felvetés, de itt nincs vége az őrült eszmefuttatásnak, Matthews tulajdonképpen a család intézményének a leépítését tűzi ki célul, a következőképpen fogalmaz:

„Az én megoldásom egyszerű, és amíg a jogszabály elfogadására várunk, már most is cselekedhetünk: a gazdagok adják gyermekeiket a szegényeknek, a szegények pedig a gazdagoknak. A háztulajdonosok elcserélhetnék gyermekeiket a hajléktalanokkal”.

Igen, kedves olvasók, jól értették. Ez lenne a szép, új világ? 

Ráadásul a professzor ókori példával próbálta meg legitimálni hátborzongató javaslatát, Szókratészre hivatkozott, aki szerint a gyermekeket közösen kell birtokolni, hogy egyetlen szülő se ismerje saját utódait, és egyetlen gyermek se ismerje a szüleit. Majd a szerző meg is indokolta eszement javaslatát, ezzel a lépéssel szerinte el lehet érni a végső célt, hogy a polgárok ne a gyermekeikhez, hanem a társadalomhoz legyenek hűségesek. Nem nehéz kitalálni, hogy milyen társadalomra is gondol Joe Mathews professzor. Természetesen a Soros-féle nyílt társadalomra. Soros György, még 2020-ban egy új egyetemi hálózatot jelentett be, amelynek alapító partnere a CEU, azzal a céllal, hogy jobban felkészítse a hallgatókat a jelenlegi és jövőbeli globális kihívásokra. 

Egész véletlenül az Arizonai Állami Egyetem is a tagja ennek a nagyívű projektnek, és ezáltal részesült abból az egymilliárd dollár nagyságú támogatásból, amit Soros erre a célra elkülönített. Úgy látszik, a Soros-ügynökök Arizonában is elkezdtek keményen megdolgozni a pénzükért, félretéve a józan észt és az emberiség egyetemes érdekét. Ezúttal Amerikából érkezett megerősítés, igenis meg kell védenünk a család intézményét és gyermekeinket, mert bizony hatalmas veszélyben vannak.

Joe Mathews az Arizonai Állami Egyetem Közügyek Iskolájának professzora. Az ASU Társadalmi Kohéziós Központjának munkatársa, valamint társelnöke a Modern Közvetlen Demokrácia Globális Fórumának, amely a népszavazással, valamint a demokrácia új formáival foglalkozó akadémikusokat, újságírókat és aktivistákat tömörít. 

Borítókép: Soros György (Fotó: Brendan Smialowski/AFP)

Ha az összes Poszt-traumát látni szeretné, kattintson IDE!

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Jeszenszky Zsolt avatarja
Jeszenszky Zsolt

Amerika önkorrekciós képessége

Ágoston Balázs avatarja
Ágoston Balázs

Az antifasizmus terrort jelent

Borbély Zsolt Attila avatarja
Borbély Zsolt Attila

Trump hatása az identitásra

Huth Gergely avatarja
Huth Gergely

A középosztály minősége

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.