”Lehet, hogy az osztály megy, mi még maradunk” + Videók

Aki sportol, nincs eltiltva a zenétől. Nálunk is akad olimpiai bajnok, aki hangszerrel a kezében is érvényesül; az ő útjára hívják a kicsiket a 10. jubileumi sportágválasztón.

2012. 06. 02. 5:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A péntek főleg az iskolásoké volt, a szombat viszont az egyéni és családos látogatóké a hangszerekkel dúsított jubileumi – tizedik – Nagy Sportágválasztón. Bár látogatásunk idején már másodszor ázott el a rendezvény egy-egy frissítő nyári záporban, mint Ipacs Endre alapító-főszervező mondja, „nem vagyunk cukorból”.



– Szokás szerint 4-5 ezer gyerek jelent meg kapunyitáskor pénteken a Maglódi út 12/A alatt található sportközpontban. Idén 84 ajánlattal készültünk a sportágat választók számára – mondja az MNO-nak a vb-bronzérmes kenus, akinek szintén könnyebb lett volna annak idején, ha nem kényszerek alakítják a sportágválasztását. – Eredetileg birkózni kezdtem, édesanyám és édesapám is sportolók voltak. Egy idő után viszont az egyesület elköltözött, így a bátyámmal más sportágat találtunk. Az atlétika viszont azért veszett oda, mert egy edzőváltás után az egész csoportot átültették kenuba; akinek tetszett, az maradt. 11-12 éves voltam – fogalmaz Ipacs.

Gyerekként arra sem figyelmeztette senki, amire ő maga is csak nemrég jött rá: azok az iskolák és tanulók, akik művészi, adott esetben zenei irányban vannak elkötelezve, szintén megnyerhetőek a sport ügyének azzal, hogy a sportnapok profilját kibővítik. Így jött létre a jubileumi rendezvénnyel „egy fedél alatt” az első hangszerválasztó eseménye is.

– Tizenhárom hangszerválasztós csoport várja a látogatókat, fafúvós, rézfúvós, ütős, pengetős és más eszközöket is ki lehet próbálni. Két fő célunk van: felkelteni az érdeklődést, illetve megismertetni a gyerekekkel olyan lehetőségeket, amelyekkel el tudnak indulni, és életre szóló barátságot köthetnek egy sporttal vagy hangszerrel – hangsúlyozza Ipacs Endre.

Közös nevező: a zumba

Bizony a mai sportolók sincsenek eltiltva a muzsikálástól; ismert, Géczi Erika olimpiai ezüstérmes kajakozó a Kormorán koncertjein állt mikrofon mögött, Wichmann Tamás kilencszeres kenuvilágbajnok és a jelenleg is aktív Vajda Attila olimpiai aranyérmes kenus a gitár jó barátja.

Magán az eseményen azt láttuk, a zene és a sport közös nevezője volt a legnépszerűbb: a zumbabemutatón – népszerű slágerekre – folyamatosan dolgoztak az izmok. Az MNO megnézte a sárkányhajózást, a vadvízi evezést, a bobot, a korfballt (itt találtunk két elkóricált srácot, azt mondták: „Lehet, hogy az osztály megy, mi még maradunk”), a hosszúkard-vívást, a röplabdát, a focit és a teniszt is, illetve élőben követte egy külföldön egyre népszerűbb sportág, a mediball (a tenisz, a kislabdadobás és a tollas dinamikus keveréke) importját. Különlegessége, hogy itthon 4 évestől 75 éves korig már most van játékosa, a következő héten pedig túl leszünk az első országos bajnokságon is, Nyíregyházán.



Pénteken Európa legjobb formában lévő és legsikeresebb aktív úszója tett villámlátogatást a Maglódi úti Merkapt-centrumban, de szombaton jönnek az MKB Veszprém kézisei, illetve a sportágvál(toga)tó Pulai Imre kenus olimpiai bajnok és bobos is. A többi nagy ember legyen titok; érkezik mások mellett egy friss Corvin-láncos művész. Nyitva tartás: délután 5 óráig, a belépés ingyenes!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.