Tízezrekért vett tizenegyes és kenőpénzek – Finnországtól Szingapúrig. Zörren a háló a REAC-pályán 2008 novemberében. Védelmi hibák, átjátszott játékosok, szemfüles ellenfél. Ebben az időben gyakran hasonló eredménnyel védekeztek a csapatok Siófokon és Diósgyőrben is. Általában nem a győzelemre, hanem a nagyarányú vereségre hajtottak, ez ugyanis hetente százezreket hozott a konyhára. (A Stopper korábbi összeállítását itt tekintheti meg.)
Főnök, segítők, szervezők, végrehajtók – így épülhetett fel a csalásra szakosodott „szindikátus”. A fogadási maffiát irányító Tan Seet Enget a múlt héten tartóztatták le Szingapúrban, társaival együtt. 680 meccset csalhattak el a vezetésével.
– Fel voltak osztva a területek, volt, akinek az volt a dolga, hogy felkutassák a rájuk kiosztott régióban azokat a játékosokat, játékvezetőket, akik adott esetben a manipulációra hajlandóak – fogalmazott a Hír TV Stopper című műsorában Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.
A nyomozati iratok szerint Horváth Gábor azt vallotta, hogy a hazai fogadási csalássorozat két kulcsfigurája, Kenesei Zoltán és Lázár Mátyás jól ismerte Tant, akit csak „Boss”-nak, azaz főnöknek hívtak. Keneseit Tan az előd, Admir Sujic (2006 és 2008 között a Kaposvár légiósa) 2010-es letartóztatása után még vezetőnek is kijelölte.
A banda több bajnokit, kupa- és Ligakupa-meccset is elcsalt a vád szerint. De ezzel nem elégedtek meg, betették a lábukat Olaszországba és Finnországba is. Tizenéves fiatalokon keresztül pedig utánpótlásmeccseket is befolyásoltak.
Keneseiék 2011-ben éppen Horváthot küldték Tamperébe próbajátékra, és vele tartott Sallai Balázs is, aki a REAC-nál lehetett „csalásügyi” összekötő. Végül egyikük sem maradt Tamperében, Horváthnak pedig egy ezt követő próbajátéka is sikertelennek bizonyult – egy bundagyanúba keveredett svájci csapatnál.
Nagy Andrea azt is elmondta, volt, hogy céget alapítottak a csalásra, menedzseri szerződéseket próbálva kötni légiósokkal – merthogy Finnországban sem finn játékosok adták el a mérkőzéseket.