Az elnöki posztot az első alelnök, Josep María Bartomeu sportszakmai alelnök veszi át 2016-ig, azaz – ellentétben a korábbi sajtóhírekkel – nem tartanak előre hozott választásokat az idén nyáron.
Sandro Rosell a 2010-ben kezdődött elnöki időszaka sportszakmai sikereinek felsorolásával kezdte, a klub erősödő pénzügyi helyzetének ecsetelésével folytatta beszédét, említést tett a Camp Nou tervezett bővítéséről áprilisra kiírt referendumról, majd rátért az őt ért vádakra.
„Kérdem én, az elnökösködés egyet jelent azzal, hogy a családod fenyegetésnek, szenvedésnek legyen kitéve? Most, hogy egy becstelen és meggondolatlan vádaskodás bíróság elé került, úgy érzem, az én időm lejárt a klubnál, és benyújtottam a lemondásomat az igazgatótanácsnak" – mondta ki a lényeget Rosell, aki a jelen lévők vastapsa közepette adta át a szót utódjának, Bartomeunak.
Bartomeu köszönetet mondott Rosellnek az utóbbi években végzett munkájáért, majd kijelentette: az igazgatótanács a helyén marad a 2016-ban esedékes új elnökválasztásig.
Az Nso.hu értesülései szerint Neymar nyári szerződtetése körül gyanított – büntetőjogi eljárást is maga után vonó – szabálytalanságok nyomán alakult ki olyan helyzet a katalán sportklubnál, ami Rosellt lemondásra kényszerítette.
Kezdetben a sajtó pedzegette, majd egy klubtag, Jordi Cases a múlt év végén feljelentést tett, azt vélelmezvén, hogy a brazil játékos nem a hivatalosan bejelentett 57,1 millió euróba került, hanem többe, és a különbözetet Rosell tudtával fiktív számlák révén tették láthatatlanná.
Az ügyben hivatalos eljárás indult, ami vélhetően egyre kényelmetlenebb lett a klub vezetősége számára – aligha volt kétséges, hogy Rosellnek vagy tisztáznia kell magát, vagy le kell mondania. Mivel az előbbi gyorsan nem valósulhatott meg, maradt a lemondás a klub hírnevének megóvása érdekében.
A spanyol sajtóban eközben napvilágot látott, hogy Rosell ellen két megvesztegetési ügyben is nyomoznak Brazíliában – egyik sem kapcsolódik a Barcelonához, viszont mindkettőben Ricardo Teixeirához, a Brazil Labdarúgó-szövetség korrupciós ügyek miatt 2012 nyarán lemondásra kényszerített elnökéhez vezetnek a szálak. Ha megállnak a vádak, Rosell akár nyolc évre is börtönbe kerülhet – írja az AS.