OTP Bank Liga, 9. forduló:

Szoboszlai-interjú meccs közben? Óriási változások jönnek a Premier League-ben
A szurkolók lehetnek az újítások legnagyobb nyertesei.
OTP Bank Liga, 9. forduló:
Ferencvárosi TC-Újpest FC 1-0 (1-0)
Groupama Aréna, 18 759 néző, v.: Bognár
gólszerző: Boli (23.)
sárga lap: Botka (53.), illetve Nwobodo (18.), Onovo (30.)
Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics, Blazic, Botka, Civic – Sigér, Haratin – Zubkov, Isael (Skvarka, 61.), Nguen (Ihnatenko, 70.) – Boli (Szihnyevics, 89.)
Újpest: Banai – Pauljevic, Heris, Ristevski, Balázs B. – Sankovic (Szakály P., 74.) – Nwobodo, Onovo, Zsótér (Bjarnason, 74.), Simon (Koszta, 83.) – Feczesin
A címvédő Ferencváros az örökrangadón 1-0-ra verte a vendég Újpestet szombaton a labdarúgó OTP Bank Liga 9. fordulójának zárómérkőzésén.
A kezdést követően az Újpest bátor mezőnyjátékkal egyenrangú partnere volt a ferencvárosiaknak, a 13. percben a mérkőzés első gólhelyzeténél pedig Simon lövését kellett bravúrral hárítania Dibusznak. A kissé körülményes és lassú Ferencváros a 23. percben „a semmiből” szerzett vezetést: egy beadásnál elmélázott az addig fegyelmezett vendégvédelem, az üresen kapu elé érkező Boli pedig a kiszolgáltatott Banai mellett közelről a kapuba helyezte a labdát.
A gól után változatlanul közepes iramú, helyzet nélküli küzdelem zajlott a pályán a tizenhatosok között, kevés fizikai kontaktussal. A játékosok egyik oldalon sem égtek magas hőfokon, a pályán ezúttal nem érződött a rangadók forró hangulata. A szünet előtt az aktívabb Újpest adott életjelet magáról: a 36. percben Feczesin a lécet találta el fejjel, majd Zsótér szabadrúgásból, Simon pedig egy elcsent labda után közelről veszélyeztetett.
A második félidőben nem változott a játék képe: támadott és helyzeteket dolgozott ki az Újpest, míg a Ferencváros továbbra is sok hibával játszott, támadásai pedig már a félpálya környékén elhaltak. A hazai szurkolók türelme a 70. percben fogyott el, ekkor már pár rigmus erejéig kritizálták kedvenceiket. Hiába érkeztek mindkét oldalon a cserejátékosok, a végjátékban még visszafogottabb lett az iram, miközben az Újpest továbbra sem tudta értékesíteni a gólhelyzeteit.
Az összecsapáson aratott győzelemmel Szerhij Rebrov együttese 41 mérkőzésesre növelte hazai bajnoki veretlenségi sorozatát, amellyel megdöntötte az 1969. május 4. óta fennálló klubrekordot.
A zöld-fehérek a bajnokságban pályaválasztóként sorozatban a 15. bajnokijukat nyerték meg úgy, hogy a szezon negyedik hazai mérkőzésén is 1-0-ra győztek. Korábban a Kaposvárt, a Diósgyőrt és a Kisvárdát múlták felül.
A két klub 114 éves rivalizálásának ez volt a 227. bajnoki összecsapása: 62 döntetlen és 61 újpesti győzelem a Ferencváros a 104. sikerét könyvelte el.
A szurkolók lehetnek az újítások legnagyobb nyertesei.
Meglepő interjút adott a Liverpool volt sikeredzője, aki ma a Lipcse felvirágoztatásáért is felel.
Vezéráldozattal járhat a zöld-fehérek pénteki kiütéses győzelme.
Hiába akart segíteni, a súlyos agykárosodást szenvedő F1-legenda felesége nem engedte.
Régészeti leletet fosztogatott az illegális kincsvadász
Hatalmas balhé várható a Budapest Pride miatt szombaton
2 filléres anyag az öntözővízhez, és dupla annyi virágot hoz a muskátli
Így nyírja ki az utazási irodák hatalmas üzletét a mesterséges intelligencia
Napi horoszkóp 2025. június 28.: a Bika türelmét próbára teszik, a Kos átveszi az irányítást
Idegőrlő helyzetben Putyin: sakkot kapott Trumptól és lépnie kell
Jogerős Karácsony Gergely pride-parádéjának a betiltása
A világ legszexisebb teniszezője ellen fog játszani Novak Djokovic Wimbledonban
Ez a tökéletes pörkölt titka: nem a hagymán vagy a húson múlik a siker
Lelepleződtek a titkos tárgyalások: Dárdai Pál fia az NB I-ben folytatja?
Magyar Péter házi bohóca, Bruti ocsmány módon törölte bele a lábát Kapu Tiborba
Egy apró faluból indultak, az egész világ ámul a vb-csodájuk drámaiságán
A szurkolók lehetnek az újítások legnagyobb nyertesei.
Meglepő interjút adott a Liverpool volt sikeredzője, aki ma a Lipcse felvirágoztatásáért is felel.
Vezéráldozattal járhat a zöld-fehérek pénteki kiütéses győzelme.
Hiába akart segíteni, a súlyos agykárosodást szenvedő F1-legenda felesége nem engedte.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.