Jakabos szenzációs hajrával győzött 100 pillangón, dupla magyar dobogó 400 férfi vegyesen

Forrás: nso.hu2019. 10. 06. 19:15

FÉRFI 400 M VEGYES

A három magyar színekben induló döntős közül Holló Balázs kezdett a legjobban, az első ötven méter után a második helyen állt, s ezt megtartotta egészen a hát kezdetéig. Verrasztó Dávid háton egyre jobban feljött az élmezőnyre, 200 méter után negyedik helyen fordult. Gyurta Gergely ekkor a hatodik volt. Verrasztó remekelt mellen, 250 méter után az élen állt, Holló és Gyurta ugyanakkor visszacsúszni látszott. Európa-bajnokunk a gyorsnak 39 százados előnnyel vágott neki az első helyen, ezt viszont nem tudta megtartani a japán Ikarival szemben. Holló jött be harmadiknak, Gyurta negyediknek – olvasható az nso.hu tudósításában.

Dupla magyar dobogó!

1. Juki Ikari (japán) 4:14.43

2. Verrasztó Dávid (magyar) 4:15.32

3. Holló Balázs (magyar) 4:16.63

4. Gyurta Gergely (magyar) 4:20.42

NŐI 800 M GYORS

Késely Ajna szint végig az élmezőnnyel úszott 800 gyorson, igaz, ahogy egyre előrébb jutott a távban, úgy látszott meg egyre inkább az edzéshiány – kétszáz méter után még a 2., négyszáz után még a 3. helyen állt, végül aztán ötödikként csapott célba.

1. Mireia Belmonte (spanyol) 8:31.42

2. Maddy Gough (ausztrál) 8:32.54

3. Tjasa Oder (szlovén) 8:37.02

(...)

5. Késely Ajna (magyar) 8:40.69

NŐI 100 M PILLANGÓ

az 5., Verrasztó Evelyn a 7. helyen fordult, a második ötvenen viszont mindketten szenzációsan hajráztak, tíz méterrel a vége előtt már fej-fej mellett haladt az első négy, végül Jakabos elsőként, Verrasztó harmadikként csapott célba!

„Nem a győzelemre gondoltam, jó időt akartam úszni. Kicsit fáradt vagyok már, ami azt illeti, így a harmadik napra nem könnyű. Nagyon szeretem, hogy 100 méternél hamar vége van, úgy voltam vele, nyomom a falig, aztán lesz, ami lesz. Tudtam, hogy a végén kell majd nagyon jönnöm” – értékelt Jakabos.

1. Jakabos Zsuzsanna (magyar) 59.14

2. Hanna Henderson (kanadai) 59.65

3. Verrasztó Evelyn (magyar) 59.75

FÉRFI 50 M PILLANGÓ

S megvan a 7. magyar aranyérem is a Duna Arénában! Szabó Szebasztián a második legjobb reakcióidővel rajtolt, majd a kidelfinezést követően a harmadik-negyedik helyen jött a felszínre, ezt követően viszont nagyszerű tempót diktált, az utolsó tíz méterre már látható volt, egy jó benyúlással meglesz számára az arany. Mindez pedig össze is jött, ráadásul több mint egytized másodperces előnnyel.

1. Szabó Szebasztián (magyar) 23.22

2. Andrej Zsilkin (orosz) 23.34

3. Michael Andrew (amerikai) 23.45

NŐI 200 M HÁT

Négy magyar is fináléba jutott 200 méter női háton, így ismét csak jó reményeink lehettek az érmek számának gyarapítására. Fél távnál Burián Kata állt az élen, mögötte Szabó-Feltóthy Eszter jött közvetlenül. Burián végül magabiztosan nyerte a távot, Szabó-Fejtóthyt pedig bár lehajrázta Zuzanna Herasimowicz, a dobogó így is összejött a mindössze 17 éves úszó számára.