Elég zavarosan alakult az utolsó forduló az olasz labdarúgó-bajnokságban. A Juventus csak a tartalékcsapatával állt ki, s ennek megfelelően ki is kapott odahaza 3-1-re a Romától. Az „ezüstmeccsen” alulmaradt az Atalanta is az Interrel szemben (hazai pályán 0-2), de legalább a bronzéremről nem csúszott le, mert a Lazio meg Nápolyban szenvedett vereséget (3-1). Csak a Milan hozta egyenletes, jó formáját, 3-0-ra lecsapta a Cagliarit. Zlatan Ibrahimović természetesen most is szerzett egy gólt, igaz, tőle szokatlanul egy 11-est kihagyott.

Fotó: atalanta.it
A végső sorrend tehát az élen: 1. Juventus 83 pont, 2. Internazionale 82, 3. Atalanta 78, 4. Lazio 78 (ez a négy csapat indulhat a következő idényben a Bajnokok Ligájában), 5. Roma 70, 6. Milan 66, 7. Napoli 62 (ez a három pedig az Európa-ligában.)
- Az Inter megmutatta nekünk, hogy milyen tempóban és technikai felkészültséggel játszanak a legjobb csapatok. Nekünk az elmúlt mérkőzéseken ez nem igazán sikerült, most talán már jobbak voltunk. A célunkat elértük, jövőre is a Bajnokok Ligájában indulhatunk, s a legfontosabb, hogy örömet tudtunk okozni a szurkolóinknak – nyilatkozta a klubja honlapján Gian Pierlo Gasperini, az Atalanta vezetőedzője.
A bergamói csapatnak azonban még nem ért véget az idény, ott van a legjobb nyolc között a Bajnokok Ligájában, ahol a PSG lesz az ellenfele. Egyetlen mérkőzésen bármi megtörténhet. Gasperini pedig nagy ravaszdi, az Atalanta nyilván azért gyengélkedett az utóbbi meccseken, mert a csúcsformát a PSG ellen időzíti.