A Real kihagyta a meccslabdát, majdnem megégett a Sevilla ellen

A Real Madrid saját kezébe vehette volna a sorsát, ehelyett végig futott az eredmény után, és örülhetett, hogy 2-2-es döntetlent ért el hazai pályán a Sevilla ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén.

2021. 05. 09. 23:06
Sevilla
epa09188542 Sevilla's players celebrate the 2-1 the Spanish LaLiga soccer match between Real Madrid and Sevilla FC at Alfredo Di Stefano stadium in Madrid, Spain, 09 May 2021. EPA/Ballesteros Fotó: Ballesteros

A Barcelona és az Atlético Madrid döntetlenjükkel szombaton meccslabdát kínáltak fel a Real Madridnak. A Királyi Gárdának elég lett volna megnyernie a hátralévő négy bajnokiját – beleértve a vasárnap esti, Sevilla ellenit is –, és máris megvédte a címét a La Ligában. Persze ezt papíron könnyű megtenni, a valóságban kicsit bonyolultabb a képlet.

Ugyanis kezdetnek a Sevilla is kemény diónak bizonyult a fővárosiak számára. Nem véletlenül, hiszen a mérkőzés előtt még a negyedik helyezett andalúzok is versenyben voltak a végső sikerért, és vereség esetén búcsút mondhattak volna a bajnoki címről szőtt álmaiknak.

Hogy ezt elkerüljék, a vendégek kedvezményező felfogásban futballoztak, többet birtokolták a labdát az első tíz percben. Egy kontra folytán mégis a Real szerzett vezetést a 12. percben – vagyis csak szerzett volna, ugyanis José Luis Munuera játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

Tíz perccel később viszont már érvényes találat is született, igaz, a másik oldalon: Suso jobb oldali szabadrúgása után Jesus Navas adta középre a labdát, Ivan Rakitić fejjel lekészítette Fernando Regesnek, aki előbb igazgatta kicsit a játékszert, majd Álvaro Odriozola lábai között belőtte Thibaut Courtois kapujába. (0-1)

Fernando góljánál tekebábuként dőltek el a hazai védők
Fotó: EPA/Ballesteros

A félidő további részében a házigazda próbálkozott többet, de a Sevilla állt közelebb a gólszerzéshez.

A második játékrészben a Real Madrid rátett egy lapáttal. A 65. percben közel állt az egyenlítéshez, azonban Vinícius Junior elpuskázta csapata addigi legnagyobb ziccerét. Luka Modrić és remekül készített elő, a fiatal brazilnak már sok dolga nem volt...

Két perccel később, a következő helyzet viszont már nem maradt ki! A közben Modrić helyére beállt Marco Asensio magára maradt a sevillai tizenhatoson belül, és Kroos újabb nagyszerű passza után a hosszúba lőtt. (1-1)

Marco Asensio (jobbra) góljának nem sokáig örülhettek a hazai játékosok

Az összecsapás legizgalmasabb pillanatai a 75. percben következtek: az egyértelmű volt, hogy büntetőt lő majd valamelyik csapat, de az kérdés volt, hogy melyik. Ugyanis Éder Militão kezezett a saját kapuja előtt, majd a másik oldalon, a madridiak gyors kontrája után Bono kapus elkaszálta lábát. Hosszú videózás után végül a Sevilla lőhetett büntetőt, és Rakitić értékesítette is azt. (1-2)

De még nem volt vége! Zinedine Zidane együttese a hosszabbításban megmenekült a hazai vereség elől, ugyanis Kroos egyik távoli lövése irányt változtatott lábán, így Bono tehetetlenül nézte, ahogy a kapujába vágódik a labda. (2-2)

A Barcelona–Atlético Madrid találkozót követően a másik rangadón is döntetlen született. Nem változott a sorrend az élen, az Atlético kezében van a bajnoki cím sorsa.

La Liga, 35. forduló:

Real Madrid–Sevilla 2-2 (0-1)

gólszerző: Asensio (67.), Hazard (90+4.), ill. Fernando (22.), Rakitić (78. – tizenegyesből)