Bírózók ligája: mindkét BL-kieső kritizálta a játékvezetést

Kedd este a sorozat két korábbi győztese, a Manchester United és az Ajax is hazai vereséggel búcsúzott a Bajnokok Ligája idei kiírásától. Mindkét kieső csapat a játékvezető személyében találta meg a bűnbakot.

Magyar Nemzet
2022. 03. 16. 6:30
Manchester United vs West Ham United
epa09702250 Manchester United's interim manager Ralf Rangnick reacts during the English Premier League soccer match between Manchester United and West Ham United in Manchester, Britain, 22 January 2022. EPA/Peter Powell EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications Fotó: EPA/Peter Powell
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár a következő szezonban is a stábhoz tartozik majd, a német szakember csak ideiglenesen, az idény végéig látja el a vezetőedző munkát Manchesterben, az egyik legesélyesebbnek tartott utódjelölt, Erik ten Hag pedig Rangnickhoz hasonlóan a játékvezetőben látta a hibát, miután jelenlegi csapata, az Ajax kiesett a Benficával szemben.

– Keserű szájízzel búcsúzunk, hiszen a meccs hetvenöt százalékában fölényben játszottunk, támadásban és védekezésben egyaránt jól teljesítettünk, mégsem nyertük meg a párharcot. Talán a kreativitás hiányzott az ellenfél kapuja előtt, míg hátul egyetlen apró hiba nagyon sokba került.

Nem is kellett volna szabadrúgást ítélni abban a helyzetben, mégis abból született az egyetlen gól

– kesergett a holland tréner, akinek csapata ugyan százszázalékos mérleggel jutott tovább csoportjából, a tavaszi első feladat azonban túl nagy falatnak bizonyult az Ajax számára, a Benfica 3-2-es összesítéssel jutott a negyeddöntőbe.

Ten Hag arról nem volt hajlandó nyilatkozni, hogy valóban Manchesterbe tart-e…

Kollégája, Nélson Verissimo elismerte, hogy nem minden a terveik szerint alakult Amszterdamban, ahol egyetlen alkalommal találták el a vendéglátók kapuját: az a Darwin Núnez-fejes viszont továbbjutást ért.

– Nem tudtuk azt a játékot nyújtani, amit elképzeltünk, de találtunk más utat a győzelemhez. Nem birtokoltuk sokat a labdát, és tudtuk, hogy lesznek olyan pillanatok, amikor bátor és határozott védekezésre lesz szükség – fogalmazott a Benfica vezetőedzője. A portugálok hat szezon után nyertek ismét párharcot a BL egyenes kieséses fázisában: akkor az orosz Zenit búcsúztatása után a negyeddöntőben a Bayern München jelentette a végállomást a Benfica számára.

Borítókép: Ralf Rangnick nagyon haragudott a játékvezetőre (Fotó: EPA/Peter Powell)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.