Gálfi Dalma kevesebb mint egy óra alatt nyerte meg a második fordulós meccsét a US Openen Harriet Dart ellen, ezzel karrierje legjobb Grand Slam-szereplését érte el New Yorkban.
Gálfinak nem volt ideje megszokni a harmadik fordulót
Gálfi Dalma életében először játszhatott Grand Slam-torna harmadik fordulójában, ott azonban villámgyors vereséget szenvedett az orosz Veronyika Kugyermetovától a US Openen. Bondár Anna számára párosban is véget ért a New York-i viadal.

A harmadik forduló óriási fordulatot hozott Gálfi számára, ezúttal ő volt az, akinek semmi esélye sem volt. Az orosz Veronyika Kugyermetovának mindössze negyvenhat percre volt szüksége a 6:2, 6:0-s sikerhez.
Kugyermetova továbbjutása papírforma, az orosz idén a Roland Garroson a negyeddöntőig jutott, a US Openen tizennyolcadik kiemelt, és ráadásul New Yorkban egyike volt annak a mindössze három női játékosnak – honfitársa, Ljudmila Szamszonova és a francia Caroline Garcia mellett –, akik egyetlenegyszer sem veszítették el adogatójátékukat.
Ezt a sorozatot Gálfi ellen is folytatta az orosz, sőt a második játszmában még labdamenetet sem nyert fogadóként a magyar lány, adogatóként is csak négyet.
Gálfi Dalma számára ezzel a sima vereséggel még nem ért véget a US Open, a felnőttek közül utolsó magyarként párosban még versenyben van az év utolsó Grand Slam-tornáján, Bernarda Pera oldalán a második körben a Leylah Fernandez, Daria Saville kanadai, ausztrál kettős ellen játszik majd.
US Open, harmadik forduló
Kugyermetova (orosz, 18.)–Gálfi (magyar) 6:2, 6:0
Hiába a hibátlan kezdés Bondár Anna és a belga Greet Minnen a női páros második fordulójában 6:0-ra megnyerte az első szettet a negyedik helyen kiemelt Ljudmila Kicsenok, Jelena Ostapenko ukrán, lett duó ellen. A második szettet az esélyesebb páros 6:2-re nyerte, a döntő játszmában pedig szuper tie break döntött, azt 10–3-ra veszítették el Bondárék. Ostapenkóék az első fordulóban szintén döntő szett, szuper tie breakben jutottak tovább Udvardy Panna és Tamara Zidansek kettőse ellen, míg Fucsovics Márton egyesben búcsúzott hasonló végjátékban a US Opentől. |
További Sport híreink
Borítókép: Gálfi Dalmának egyesben a harmadik forduló jelentette a végállomást (Fotó: MTI/EPA/Sarah Yenesel)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Meghátrált az Esztergom: Elek Gábor csapata tudatosan építkezik
A klub vezetősége tudatosan az Európa-liga-indulást preferálja.

Szoboszlai előkerült, aki gyorsan reagál, élőben láthatja őt a svédek ellen
A magyar válogatott csapatkapitánya a hétfői edzést még kihagyta, kedden már együtt készül a többiekkel.

A Fradi megkezdte a bevásárlást a magyar játékosokból – Lisztes Krisztián is hazatérhet
A Ferencváros komoly kihívásokkal néz szembe a nyári átigazolási időszakban.

Párizsi divat: reklámarc lehet a büdös játékosból, aki átírja a rekordokat
A torna meglepetésembere címet már kioszthatjuk Lois Boissonnak az idei Roland Garroson.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

A Vénusz elhozhatja a szerencsét? – nézzük, mit jósolnak a csillagok a hétre!

Orosz válasz: ballisztikus csapás Ukrajnára

Újabb botrány tört ki a lebénult balerina ügyében

Itt a lista: ezek a magyar cégek adják a legtöbb fizetést a dolgozóiknak: nem álom a havi nettó kétmilliós bér

Péntek reggel elindult két nyíregyházi kislány iskolába, azóta sem tértek haza

Elkezdett beomlani a parajdi sóbánya + videó

Nagyképű edzője Budapesten alázta meg a magyar válogatott sportolót

A bombatestű kézilabdázó elcsábította az Eb-győztes spanyol focisztárt – galéria

Döbbenetes, mit vittek el Münchenből a PSG vandál szurkolói a BL-döntő után + videó

Mészáros Lőrinc megszólalt: Motivációs levelet írt neki Magyar Péter, állást akart tőle, mellé akart ülni

Ukrajna légicsapása globális kockázatokat rejt

Rövidlátnok: Török Gábor, aki saját vágyálmait próbálja eladni hiteles elemzésként
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Meghátrált az Esztergom: Elek Gábor csapata tudatosan építkezik
A klub vezetősége tudatosan az Európa-liga-indulást preferálja.

Szoboszlai előkerült, aki gyorsan reagál, élőben láthatja őt a svédek ellen
A magyar válogatott csapatkapitánya a hétfői edzést még kihagyta, kedden már együtt készül a többiekkel.

A Fradi megkezdte a bevásárlást a magyar játékosokból – Lisztes Krisztián is hazatérhet
A Ferencváros komoly kihívásokkal néz szembe a nyári átigazolási időszakban.

Párizsi divat: reklámarc lehet a büdös játékosból, aki átírja a rekordokat
A torna meglepetésembere címet már kioszthatjuk Lois Boissonnak az idei Roland Garroson.