Megalázhatta volna ellenfelét a női világelső, de nem tette + videó

Az ausztrál nyílt teniszbajnokságon a női egyes harmadik fordulójában a lengyel Iga Swiatek 6:0, 5:0 után egy játékot engedélyezett a spanyol Cristina Bucsának.

2023. 01. 20. 9:19

A teniszben szörnyen kínos, ha valaki egyetlen játékot sem tud nyerni, és az Australian Openen a női egyes harmadik fordulójában, a 21 éves világelső lengyel Iga Swiatek és a nála négy évvel idősebb, a világranglistán 100. helyen álló Cristina Bucsa meccsén nagyon közel voltunk ahhoz, hogy ez 6:0, 6:0-ra végződjön. A szakzsaronban erre külön kifejezés van, „biciklinek” nevezik. Swiatek 6:0, 5:0-ra vezetett, de vélhetően ott vol a fejében, hogy nem akarja megalázni az ellenfelét, így a meccs végül 6:0, 6:1-es győzelmével zárult. A találkozó mindössze 55 percig tartott,  Swiatek 52 pontot szerzett, Bucsa 19-et. Az első szettben Bucsa csak hat pontot szerzett.

S a lengyel világelső a mérkőzésen adogatóként mindössze hat labdamenetet veszített el.

Kiesett a tavaly döntős Danielle Collins, a 13. kiemelt amerikait a kazahok wimbledoni bajnoka, Jelena Ribakina búcsúztatta, akire a folytatásban Swiatek vár. Befejezte szereplését a júliusban Budapesten első trófeáját megszerző Bernarda Pera is, a horvát származású amerikai játékos a tavalyi Roland Garroson döntős Coco Gaufftól kapott ki.

A férfiaknál az előző körben a címvédő Rafael Nadalt legyőző amerikai Mackenzie McDonald három szettben alulmaradt a 31. kiemelt japán Nisioka Josihitóval szemben.