Bármelyik csapat nyer tehát az idei Super Bowlon, lesz magyar származású győztes is. De egyáltalán nem ez lesz az első alkalom.
Magyar származású csúcstartók és Super Bowl MVP-k
A profi amerikaifutball-liga (NFL) története kis túlzással egy magyar emberrel kezdődött. A jelenlegi harminckét csapat közül a legrégebb óta működő Chicago Bearst ugyanis George Halas alapította, aki 1920-ban az NFL elődjének, az APFA-nak is a társalapítója lett. Halas hosszú éveken át párhuzamosan volt a Bears tulajdonosa és vezetőedzője, ma pedig az ő nevét viseli a nemzeti konferencia (NFC) győztesének járó trófea. Édesapja, Frank pilseni születése miatt több forrás cseh származásúnak tartja, de a Halas név egyértelműen árulkodik az Osztrák–Magyar Monarchiából Amerikába költözött úr magyar gyökereiről.
Halas edzőként aratott 324 győzelme sokáig NFL-rekord volt, amíg egy másik magyar származású szakember tovább javította a csúcsot. Don Shula szülei, Süle Dénes és Miller Mária gyerekként kerültek az Egyesült Államokba, gyermekük pedig a mai napig az egyetlen edző, aki veretlen idény végén nyert Super Bowlt csapatával, az 1972-es Miami Dolphinsszal. Ugyanennek a csapatnak futójátékosként volt tagja Larry Csonka, aki a címvédés alkalmával a döntő legértékesebb játékosa (MVP) lett.
Bár az még csak a nyolcadik Super Bowl volt, nem Csonka volt az első magyar származású játékos, aki elnyerte az elismerést. Joe Namath nagyapja még Németh néven vándorolt ki Amerikába, de a játékos apja megváltoztatta az írásmódot, hogy a helyiek jól tudják kiejteni a nevet.
Joe Namath és a New York Jets bajnoki címe kulcsfontosságú volt a Super Bowl jelentőségét illetően, ugyanis a harmadik nagydöntő volt az első, amelyet nem NFL-csapat, hanem a rivális liga, az AFL képviselője nyert meg. Az egyenrangúság bizonyítása után a két liga hamarosan egyesült, de a két főcsoport bizonyos mértékig a mai napig őrzi a két külön liga korszakának emlékét.
A Fradi labdarúgója végül az amerikaifutballt forradalmasította
Szintén meghatározó szerepe volt a két liga egyesülésében a Magyarországon született, családjával az 1956-os forradalom után emigrált Gogolák Péternek (Pete Gogolak), aki távozása előtt a Ferencváros – pontosabban kényszerűségből felvett nevén a Kinizsi – utánpótlásában futballozott.
Ő ugyan Amerikában Super Bowlt nem, „csak” két AFL-bajnoki címet nyert a Buffalo Bills rúgójátékosaként, viszont a labdarúgómúltjából adódó rúgótechnikája forradalmasította a posztot, s képességei túl nagy csábítást jelentettek az NFL-es New York Giantsnek, holott a két liga között volt egy hallgatólagos megállapodás, hogy nem vesznek át a túloldalról játékost. Gogolak a mai napig a Giants történetének legponterősebb játékosa, a csapatváltása pedig szintén fontos katalizátora volt a két liga egyesülésének. Öccse, Károly (Charlie) is játszott az NFL-ben.