Az örömöt azonban a sokk váltotta fel, amikor szerdán porig égett az asarnai síközpont.
– A lángok az egész épületben elterjedtek, így a mentésvezető végül úgy döntött, hogy ellenőrzött körülmények között, de hagyja leégni az épületet, hiszen gondoskodnunk kellett arról, hogy megakadályozzuk a tűz átterjedését a közeli járművekre és épületekre – idézi az Eurosport Mats Kronsten tűzoltó parancsnokot a tűzesetről, amelyben szerencsére senki sem sérült meg.
Az anyagi és az eszmei kár viszont jelentős. Amellett, hogy sílécek és egyéb felszerelések vesztek oda, a síközpontban kialakított múzeum huszonhat év alatt összegyűjtött ereklyéi is megsemmisültek, többek között olimpiai és világbajnoki érmek másolatai.
Poromaa mellett az asarnia síklubot képviselte a vb-n Jens Burman is, aki néhány száz méterre lakik a leégett síközponttól.
– A saját szememmel láttam, ahogy eltűnik a svéd sporttörténelem egy része, ettől a képtől sosem fogok tudni megszabadulni. A múzeum sok fiatalt inspirált az évek során – kesergett Burman.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!