Háromszor vezetett az Újpest, és a Paks csak kétszer tudott egyenlíteni

A labdarúgó NB I 27. fordulójának az utolsó mérkőzésén a kiesés ellen harcoló Újpest a dobogóért hajtó Paksot fogadta. A hazai csapat háromszor is vezetést szerzett, a vendégek kétszer kiegyenlítettek, de a harmadikra már nem tudtak válaszolni. Varga Barnabás duplázott, már 21 gólnál tart, de ez aligha vigasztalja a vereség után, aminek a Kecskemét örülhet, ugyanakkor az Újpest sikere nem jött jól a vetélytársainak a kiesés elleni harcban.

2023. 04. 16. 19:55

Két merőben különböző cél motiválja a két csapatot. A házigazda Újpest a kiesés ellen harcol, számára ajándék volt a Zalaegerszeg veresége és a Mol Fehérvár pontvesztése Kisvárdán – a várdaiak hét forduló óta nyeretlenek –, de ez csak akkor érhetett számára igazán sokat, ha megveri a Paksot, amely a dobogóért küzd, és nagyon úgy tűnik, egyedül  lehet veszélyes a Kecskemét második helyére, ám ehhez neki is három pontra volt szüksége. csapata remek formában érkezett idáig, hiszen a legutóbbi hat mérkőzését megnyerte.

Eleinte az Újpest tűnt élesebbnek, és éppen ennek köszönhette a korai vezetést: a 9. percben Kastrati Boumal passzát jobb külsővel a jobb alsóba lőtte volna futtából, 22 méterről, Nagy vetődve védett, Csoboth balról középre adta a kipattanó labdát, Mörschel beljebb adta azt, Kádár Gourére rúgta, és a balra vetődő Nagy lábáról a jobb sarokba vágódott az eredetileg középre tartó labda – 1-0.

Továbbra is inkább a házigazdák veszélyeztettek, ám fél óra elteltével segítettek egyenlíteni a Paksnak. A 29. percben Varga Barnabás Hahn János elé fejelte a labdát, akit a kapujából kifutó Djordje Nikolics teljesen feleslegesen fellökött a tizenhatoson belül. A büntetőt két perc múlva Varga Barnabás végezte el, magabiztosan helyezett a bal alsó sarokba – 1-1. A szünetben mégis az újpestiek lehettek elégedettek, ugyanis a hosszabbításban Szélpál buta módon felrúgta Csobothot a bal oldalon a vonal mellett, a szabadrúgásból Varga György ívelt a kapu elé, ahol Mörschel egyedül érkezve a jobb alsó sarokba helyezett úgy, hogy Nagy kapus csak beleérni tudott a labdába – 2-1.

A második félidő viszont gyors paksi találatot hozott: az 54. percben Bőle adott be jobbról szögletből, Varga Barnabás pedig 5 méterről a hálóba fejelte a 21. gólját ebben a bajnokságban – 2-2. Ezután változatos, de nem eseménydús játék zajlott a pályán, Bognár György pedig az utolsó húsz percre bevetette Böde Dánielt. Nem feltétlenül emiatt, de egyértelmű mezőnyfölényben futballoztak a vendégek, és ahogy ez lenni szokott, az Újpest harmadszor is vezetéshez jutott. A 84. percben Csoboth cselezett egy ellentámadás végén a paksi tizenhatoson belül, Papp elhúzta a lábát, a tizenegyesből pedig Antonov a háló közepébe bombázott – 3-2.

Erre már nem volt válasza Paksnak, amelynek megszakadt a veretlenségi sorozata, amit aligha bántak Kecskeméten, hiszen így már hét pontra nőtt a különbség a két csapat között, és persze boldoggá tette a paksiak vetélytársait, elsősorban a Debrecent és a Puskás Akadémiát is. Az Újpest sikere pedig nem jött jól a Zalaegerszegnek, a Fehérvárnak és a Bp. Honvédnak.

NB I, 27. forduló

Péntek

Debrecen–Puskás Akadémia 0-1 (0-0), Nagyerdei Stadion, 3726 néző, jv.: Bognár T. Gólszerző: Zahedi (94.). Kiállítva: Ferenczi (Debrecen, 88.)

Kecskemét–ZTE 3-0 (2-0), Kecskemét, 2800 néző, jv.: Csonka. Gólszerző: Horváth K. (20.), Szabó A. (24.), Tóth B. (71.)

Mezőkövesd–Vasas 1-4 (1-2), Mezőkövesd, 1362 néző, jv.: Bogár. Gólszerző: Babunszki (11-esből 12.), illetve Novothny (41., 42.), Holender (70.), Otigba (88.)

Ferencváros–Honvéd 3-0 (1-0), Groupama Aréna, 11 793 néző, v.: Pintér. Gólszerzők: R. Mmaee (42.), Marquinhos (72.), Owusu (87.)

Kisvárda–Fehérvár 0-0, Kisvárda, jv.: Farkas Á.

Újpest–Paks 3-2 (1-1), Szusza Ferenc Stadion, 3184 néző, jv.: Vad II. Gólszerző: Goure (9.), Mörschel (45+4), Antonov (11-esből 84.), illetve Varga B. (11-esből 31., 54.)

12. Vasas FC                    27  4  10  13    24-36  22

Borítókép: Mörschel az Újpest második gólját szerezte (Fotó: Nemzeti Sport/Török Attila)