Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti képviselője szerint komoly siker a Magyarországnak járó uniós támogatások felfüggesztése. Erről ő maga beszélt Brüsszelben megbízói előtt, és nyíltan elismerte: az uniós szankciók valós célja az ellenzék hatalomba juttatása. A külföldről finanszírozott médiumok megpróbálják a botrányt elkendőzni, a képviselőt kimosdatni, azonban teljesen világos, hogy sokkal többről van itt szó, mint egy rutintalan politikus szerencsétlen elszólásáról.
A Tisza Párt képviselőjének kijelentései az Európai Parlament költségvetési ellenőrző bizottságának 2025. április 7-i ülésén hangzottak el. A több mint kétórás ülés kizárólagos témáját a baloldali európai parlamenti képviselők Magyarország és Szlovákia ellen intézett politikai támadásai adták. Ezt illusztrálja a meghívott felszólalók listája is: Jávor Benedek, a Főpolgármesteri Hivatal brüsszeli képviseletvezetője és a Párbeszéd korábbi társelnöke, Léderer András a Soros György által támogatott Helsinki Bizottságtól, és Katarina Batkova a szintén Soros György által támogatott szlovákiai VIA IURIS nevű politikai nyomásgyakorló szervtől.
A Brüsszelben tartott ülésnek lényegében egyetlen valós témája volt: hogyan lehet az európai uniós intézmények Magyarországra gyakorolt nyomását fokozni. A Kollár Kingát megelőzően felszólaló Moritz Körner német szabad demokrata képviselő bevallotta, hogy a „jogállamisági feltételrendszernek” mondott eljárást eleve azért vezették be, hogy az Európai Bizottság „politikai támogatást” kapjon a Magyarország elleni támadásokhoz.
Ezzel összefüggésben a Delphine Freymann, a Velencei Bizottság főtitkárhelyettese pedig elismerte, hogy „a jogállamiságnak nincsen definíciója” – ezzel alátámasztva azt, hogy ez csak egy gumiszabály, amit a renitens tagállamok megleckéztetésére találtak ki. Kérdésre válaszolva azt is kifejtette, hogy általánosságban nem monitorozzák sem az összes európai uniós tagállam, sem az uniós intézmények jogállamisági elveknek való megfelelését, csupán egyedi megbízásokat hajtanak végre a kipécézett tagállamok ellen, ilyen eljárásnak esett áldozatul Magyarország is.
Miután úgy tűnik, hogy az ülésen szereplő politikusok közül mindenki olyan nyíltsággal fogalmazott, ahogy azt csak zárt ajtók mögött, füstös szobákban szokás, Kollár Kinga is őszintén beszélt. Félreérthetetlenül bevallotta, hogy ő maga örül annak, hogy Magyarország uniós forrásoktól esik el, mivel ezek segíthetik pártjának hatalomra jutását: „Meg kell mondjam, magyarként nagyon hatékonynak bizonyult, mert körülbelül 21 milliárd eurót függesztettek fel, és több mint egymilliárd eurót már elveszítettek maguk a magyarok. (…) Tehát nyugodtan mondhatjuk, hogy a feltételrendszer nagyon hatékony volt, és nagyon jelentős hatást gyakorolt a magyarok mindennapi életére. (…) Pozitív oldalon viszont a magyarok életszínvonalának romlása ténylegesen megerősítette az ellenzéket, és ebből a szempontból nagyon bizakodó vagyok a 2026-os választásokkal kapcsolatban.”
Egy magyar európai parlamenti képviselő a magyar emberek érdekeivel szemben külföldi megbízói elvárásait teljesíti. Ezt nem lehet máshogy értelmezni, mint nyílt támadásként a magyar szuverenitás ellen.
A szerző a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke