A Tárki felmérése szerint a Fidesz–KDNP támogatottsága a teljes népességen belül az áprilisi 21 százalékról májusban 16 százalékra csökkent, míg a szocialista párté 13 százalékról 15-re nőtt. Eközben a pártszimpátia kérdésében bizonytalanok vagy titkolózók aránya 45-ről 49 százalékra nőtt – tették hozzá. A Fidesz–KDNP támogatottsága a biztos pártválasztók körében 38, az MSZP-é 30, a Jobbikké 22, az LMP-é 7 százalék.
Fontos arra emlékeztetni, hogy az intézet mérései szerint az előző három kormány esetében egyszer sem vezetett a kormánypárt hasonló időszakokban az ellenzékkel szemben. 2000 májusában – az első Orbán-kormány idején – az MSZP 45, a Fidesz 36, az FKGP 8, az SZDSZ 4, a MIÉP 3 százalékon állt a biztos szavazók körében. Jól látszik, hogy abban az esetben, ha akkor választásokat tartottak volna, a balliberális oldal sima győzelmet aratott volna.
Közel volt a kétharmad
2004 májusában a Tárki adatai szerint a teljes népesség körében a Fidesz 28, míg az MSZP 27 százalékon állt, míg a többi erő nem érte el az ötszázalékos küszöböt. Elmondhatjuk, hogy ekkor is az ellenzék vezetett, bár jóval kisebb arányban, mint 2000-ben. Fontos azt is megemlíteni, hogy 2004 júniusában az európai parlamenti választáson a Fidesz 47-33 százalékos arányban győzte le a szocialistákat, amely lényegesen nagyobb különbség volt, mint amit a Tárki mért.
Négy évvel ezelőtt a biztos szavazók körében a Fidesz–KDNP 67, az MSZP 23, míg az SZDSZ 3 százalékon állt. Ez az eredmény már egyben előre jelezte, hogy a 2010-es választásokon a jobboldalnak jó esélye van megszerezni a kétharmados többséget, mivel a szocialisták soha nem látott összeomlást produkáltak.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.