Áprilisban a központi költségvetés 283,8 milliárd forintos, az elkülönített állami pénzalapok 11,3 milliárd forintos szufficittel, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 5,8 milliárd forintos deficittel zártak. Tavaly áprilisban az államháztartás központi alrendszerének többlete 75,9 milliárd forint volt. Az idei év április végi 228,2 milliárd forintos hiány jóval kisebb a 2011. évben mért, első négyhavi 666,2 milliárd forintnál.
Az NGM közleménye szerint az egyszeri tételektől megtisztított, vagyis azonos bázisú 2011. évi és 2012. évi államháztartási hiányok összevetéséből az látszik, hogy a 2012. évi 27,6 százalékos mérték lényegesen kedvezőbb a tavalyi 50,2 százaléknál.
Csaknem 290 milliárdos többlettel zárt az államháztartás
Az államháztartás központi alrendszerének többlete áprilisban 289,3 milliárd forint volt, az első négy hónapban a deficit 228,2 milliárd forintot tett ki.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!