A forgalom 12 milliárd forint lett. Az elemzők azt nyilatkozták a kereskedésről, hogy nagyrészt a vezető részvények határozták meg a napi tőzsdei irányt, bár a spekulatív részvények közül több papír is igen jól szerepelt. A nap nyertese a Richter lett, azt követte a a Matáv 5 forintos drágulással. A befektetők körében többször felmerült, hogy a Richter kurzusa meddig drágulhat – korábban elemzők 20000 forint körüli célárat határoztak meg, de már tegnap is rácáfolt a jóslatokra a gyógyszergyártó cég.
Meglepetésre a blue chipek körében a MOL és az OTP ára nem a vártaknak megfelelően alakult. Az olajipari cég papírjai 55 forinttal, míg a banki részvények 16 forinttal lettek olcsóbbak. A MOL részvényeire feltehetően nem hatott az a bejelentés, hogy a PKN Orlen valóban közösen akar indulni a magyar olajipari céggel a Petrom privatizációban. A PKN amúgy a MOL-lal az Unipetrol tenderen is együtt akar működni – közölte a lengyel olajipari cég szóvivője. A kiskapitalizációjú részvények közül újból emelkedésnek indult a Brau Union, a BorsodChem, valamint a Rába árfolyama.
A devizapiacon a forint tovább erősödött, olyannyira, hogy már kéthónapos csúcson járt; záráskor a forint 256,70/90-es árfolyamon mozgott az euróval szemben.
A nemzetközi tőkepiacokon a magyar tőzsde gyengélkedésénél nagyobb erejű csökkenések jelentkeztek, a FTSE és a DAX kurzusai 0,2-05 százalék körüli veszteséget mutattak. A piacok egyértelműen az amerikai makrogazdasági adatok megjelenése előtt pesszimizmust mutattak, de a szolgáltatói beszerzői menedzser index és a gyáripari megrendelések adatai helyre billentették a Wall Street-et. Az európai tőzsdék azonban a „kátyúba szorulva” tovább estek. A német piacon még a Deutsche Telekom lengyel akvizíciós tervei sem tudtak segíteni, pedig a DT feltehetően teljes mellbedobással próbálja meg megvásárolni a kiszemelt, de ódzkodó Elektrim-et.
Záró: 9241,09 Min: 9188,37 Max: 9331,15 Nyitó: 9266,26 Előző: 9241,21 Vált.: -0,12 pont (-0,00 százalék)
Ápoló gyilkolt meg egy beteget az egyik pécsi kórházban