A Matáv 0,62 százalékkal 805 forintra drágult, a Mol ára 6950 forint lett zárásban, ez megegyezett előző záró értékkével. Az OTP ára szintén nem mozdult, míg a Richter 1,71 százalékkal 23000 forintra gyengült. A Matáv 1,13 milliárd forint, a Mol 6,23 milliárd, az OTP 3,16 milliárd, a Richter 2,29 milliárd forint értékben kelt el. Az Egis ára 0,76 százalékkal 8665 forintra emelkedett, forgalma 77 millió forint volt. A BorsodChem csütörtöki záró árán, 13300 forinton fejezte be a pénteki kereskedést, 9,33 millió forint értékben forgott. A TVK 0,81 százalékkal 4300 forintra gyengült, 3,73 millió forint értékben kelt el.
Sinyi Vince, a Buda-Cash Brókerház Rt. szakértője az MTI-Eco-nak elmondta, hogy a pénteki kereskedést rendkívüli volatilitás és likviditás jellemezte, amit az is bizonyít, hogy a BUX 9440 és 9634 pont között ingadozott a nap folyamán. Kiemelte, hogy továbbra is a Mol a kereskedés mozgató rugója, adásvétele adta a nap forgalmának felét és az olajpapír ára nap közben áttörte a 7000 forintos szintet. Kiemelte, hogy a gázár-rendelet megjelenése továbbra is érezteti pozitív hatását az olajpapír esetében, így
várható, hogy az elkövetkező napokban a Mol tovább drágul. A brókerek rámutattak, hogy a Mol esetében újabb kedvező hírekre lehet számítani, mivel a lengyel kincstárügyi miniszter a PKN Orlen-Mol ügy kapcsán Budapestre utazott. A szakértők úgy vélik, hogy a privatizációs eljárás egyik lépcsője lehet a lengyel PKN-nel történő részvénycserés összeolvadás. A kereskedők rámutattak arra, hogy az elemzőkkel hasonló véleményen vannak, de a PKN fúzió és a regonális olajvállalat létrejötte még hosszú hónapokba kerülhet.
A befektetési tanácsadók a Mol emelkedése mellett a Rába és a Zalakerámia valamint az FHB Rt. híreire hívták fel a figyelmet. A Rába a Matáv Rt.-nek 900 millió forintért értékesítette a Rába Szolgáltatóház Kft. 100 százalékát. A Zalakerámia házatáján igen meglepő bejelentést tettek a tulajdonosok, az ÁÉB és a IGPI eladták részvényeiket az osztrák Lasselsberger GmbH.-nak. Az FHB Rt. esetében viszont azon találgatások láttak napvilágot, hogy a két héten belüli nyilvános kibocsátás során 2000-3000 forint közötti áron lehet-e majd jegyezni az igen kiváló eredményekkel bíró banki részvényeket. Az FHB tőzsdei bevezetésével a magyar tőzsde által jelenleg jegyzett harmadik pénzintézeti részvény lesz, az OTP és az Inter-Európa Bank mellett. Nemzetközi elemzők rámutattak, hogy az FHB Rt. részvényeire igen érdemes odafigyelni, hiszen a még részben állami tulajdonban maradó bank papírjai igen kedvező árfolyammozgást mutathatnak a közeljövőben.
Dohányboltba akart behajtani egy részeg férfi, de többször is nekiment egy betonoszlopnak - videó