A mobil távközlésben eltöltött több mint 10 év után Sugár András közös megegyezéssel távozik a T-Mobile Magyarország éléről.
A távozás hátterében piaci információk szerint az áll, hogy az először Westel 900-ról Westelre, majd Westelről T-Mobile Magyarországra átkeresztelt cég önállósága megszűnik, és a tulajdonos a Magyar Telekomba olvasztja be. A Magyar Telekom vezetékes telefon üzletágának kedvezőtlen gazdasági mutatóit így javíthatná a sikerekes mobilszolgáltató profitja. Ezt azonban a távozó vezérigazgató ellenezte.
A Világgazdaság információi szerint ebben az ügyben kulcsszerepe lehet az államnak, amely aranyrészvényes a legnagyobb hazai távközlési szolgáltatóban. A régóta tervezett lépésnek szakértők szerint az sem lehet akadálya, hogy a T-Mobile Rt.-t 2014 decemberéig még koncessziós szerződés kötelezi a GSM-szolgáltatásokra, a tavaly elnyert 3G-frekvenciahasználati jogosultsága pedig 2019-ig érvényes. A magyar távközlésben ugyanis volt már példa koncessziós megállapodás újratárgyalására.
Straub Elek a hétfői igazgatósági ülésén kifejtette: Sugár András létrehozott és nemzetközileg is elismert menedzserként magas szinten irányított egy olyan céget, amelyben minden tudás megvan ahhoz, hogy hosszú távon is piacvezető legyen a mobil piacon.
„Egyedülállóan eredményes csapatmunkával sikerült újonnan alakult társaságként Magyarország legnagyobb ügyfélkörével rendelkező vállalatává fejlődni, amely versenykultúrájával, hatékonyságával, innovatív ötleteivel, ügyfél-centrikusságával kimagasló európai értékeket képvisel. Több mint négymillió ügyfelünknek köszönöm a bizalmat, nélkülük nem valósultak volna meg céljaink. A tulajdonosi kör jövőképével nem tudtam azonosulni, így tisztelettel és megbecsüléssel adom át a vezetést kollégáimnak és a tulajdonos által kijelölt vezetésnek” – értékelte az elmúlt időszakot Sugár András.
Sugár András és az általa irányított vállalat az elmúlt években számos szakmai és társadalmi elismerésben részesült. Így például Sugár András megkapta a Magyar Köztársaság Érdemrend Középkeresztje kitüntetést, a Business Central Europe Magyarország legjobb üzleti vezetőjévé választotta, a Budapesti Corvinus Egyetem díszpolgárává választotta, valamint elnyerte a volt Közlekedési Hírközlési és Vízügyi Minisztérium Baross Gábor Díját, a Deutsche Telekom Üzleti Kiválóság Díját és a Dale Carnegie Vezetői Minőségi Díjat.
A vállalati sikerek közül kiemelkedő a Hewitt Inside és a Figyelő által megrendezett Legjobb Munkahely felmérés alapján elnyert „Az év legjobb munkahelye” díj, a vállalat által kétszer is elnyert „A legmegbízhatóbb mobilszolgáltató” díj, „Az év infokommunikációs üzleti alkotása” díj, a Business Central Europe „A legjobb Magyar Vállalat” díja, a Magyar Innovációs Díj, az Európai Minőségi Díj, illetve az Európai Marshall Díj.
(Forrás: mfor.hu, Magyar Rádió, Világgazdaság)
Antiszemita tartalmak miatt törölt bejegyzéseket a Grok, Elon Musk chatbotja
