Sugár András távozik – megszűnik a T-Mobile önállósága?

Sugár András, a T-Mobile Magyarország vezérigazgatója szeptember 6-val, közös megegyezéssel távozik a cégtől – közölte a T-Mobile tulajdonosa, a Magyar Telekom hétfőn. Átmenetileg Straub Elek, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója, egyben a T-Mobile Magyarország igazgatóságának elnöke tölti be a mobilcég vezérigazgatói tisztét.

MNO
2005. 09. 05. 14:59
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A mobil távközlésben eltöltött több mint 10 év után Sugár András közös megegyezéssel távozik a T-Mobile Magyarország éléről.
A távozás hátterében piaci információk szerint az áll, hogy az először Westel 900-ról Westelre, majd Westelről T-Mobile Magyarországra átkeresztelt cég önállósága megszűnik, és a tulajdonos a Magyar Telekomba olvasztja be. A Magyar Telekom vezetékes telefon üzletágának kedvezőtlen gazdasági mutatóit így javíthatná a sikerekes mobilszolgáltató profitja. Ezt azonban a távozó vezérigazgató ellenezte.

A Világgazdaság információi szerint ebben az ügyben kulcsszerepe lehet az államnak, amely aranyrészvényes a legnagyobb hazai távközlési szolgáltatóban. A régóta tervezett lépésnek szakértők szerint az sem lehet akadálya, hogy a T-Mobile Rt.-t 2014 decemberéig még koncessziós szerződés kötelezi a GSM-szolgáltatásokra, a tavaly elnyert 3G-frekvenciahasználati jogosultsága pedig 2019-ig érvényes. A magyar távközlésben ugyanis volt már példa koncessziós megállapodás újratárgyalására.

Straub Elek a hétfői igazgatósági ülésén kifejtette: Sugár András létrehozott és nemzetközileg is elismert menedzserként magas szinten irányított egy olyan céget, amelyben minden tudás megvan ahhoz, hogy hosszú távon is piacvezető legyen a mobil piacon.

„Egyedülállóan eredményes csapatmunkával sikerült újonnan alakult társaságként Magyarország legnagyobb ügyfélkörével rendelkező vállalatává fejlődni, amely versenykultúrájával, hatékonyságával, innovatív ötleteivel, ügyfél-centrikusságával kimagasló európai értékeket képvisel. Több mint négymillió ügyfelünknek köszönöm a bizalmat, nélkülük nem valósultak volna meg céljaink. A tulajdonosi kör jövőképével nem tudtam azonosulni, így tisztelettel és megbecsüléssel adom át a vezetést kollégáimnak és a tulajdonos által kijelölt vezetésnek” – értékelte az elmúlt időszakot Sugár András.

Sugár András és az általa irányított vállalat az elmúlt években számos szakmai és társadalmi elismerésben részesült. Így például Sugár András megkapta a Magyar Köztársaság Érdemrend Középkeresztje kitüntetést, a Business Central Europe Magyarország legjobb üzleti vezetőjévé választotta, a Budapesti Corvinus Egyetem díszpolgárává választotta, valamint elnyerte a volt Közlekedési Hírközlési és Vízügyi Minisztérium Baross Gábor Díját, a Deutsche Telekom Üzleti Kiválóság Díját és a Dale Carnegie Vezetői Minőségi Díjat.

A vállalati sikerek közül kiemelkedő a Hewitt Inside és a Figyelő által megrendezett Legjobb Munkahely felmérés alapján elnyert „Az év legjobb munkahelye” díj, a vállalat által kétszer is elnyert „A legmegbízhatóbb mobilszolgáltató” díj, „Az év infokommunikációs üzleti alkotása” díj, a Business Central Europe „A legjobb Magyar Vállalat” díja, a Magyar Innovációs Díj, az Európai Minőségi Díj, illetve az Európai Marshall Díj.

(Forrás: mfor.hu, Magyar Rádió, Világgazdaság)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.