A 341-es rajtszámmal versenyző egykori Forma-1-es pilóta, Paul Belmondo (a színész Jean-Paul Belmondo fia) az InfoRádió információi szerint oldalról merőlegesen szállt bele Kisék autójába, akik szabályosan haladtak a Dakar-rali pénteki, speciális szakaszának 10. kilométerénél.
Az ütközés a vezetőoldali ajtót érte. A magyar páros 110 méteren keresztül bukfencezett az autójával, és bár az autó totálkáros lett, a magyar versenyzők jól vannak.
„Szerencsére kipörögte magát az autó, sehol sem akadt meg, így nem tört össze. Az ajtókat kellett helyrehozni, illetve a futóműveket lecserélni. Mivel a motor ép és működik, úgy döntöttünk, folytatjuk a versenyt. Reméljük, a mezőny után engednek minket.” – mondta Kis Sándor.
Paul Belmondo navigációs problémák miatt szállt bele Kisék 145 kilóméter per órás sebességgel száguldó autójába. Neki – a korábbi hírekkel ellentétben – nem esett baja, navigátora, Bernard Irissou viszont az ujját törte a balesetben. Szakértők szerint a pénteki volt az idei Dakar-rali legnehezebb szakasza.
A szakaszt az autósok között a címvédő francia Stéphane Peterhansel, Jean-Paul Cottret páros nyerte, az összetettben honfitársaik, Luc Alphand és Gilles Picard került az élre. Szalay Balázs a 41. lett.
A motorosoknál a chilei Carlo de Gavardo volt a leggyorsabb, az összetettben azonban továbbra is a spanyol Marc Coma vezet. Varga Ákos a 47. időt érte el.
(inforadio.hu)
Dakar: Kisék folytathatják a versenyt?
Kis Sándorék a súlyos bukás után is folytatni szeretnék a Dakar-rallit. A versenyző a Magyar Rádió Sportvilág című adásában elmondta: sikerült olyan állapotba hozniuk az autójukat, hogy készek folytatni a versenyt, ha a szervezőktől erre engedélyt kapnak.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!