Gyurcsány Ferenc blogjában rendszeresen beszámol – a családi események mellett – a politikai történésekről is. Olykor egyenesen e naplóból lehet a legaktuálisabb politikai információkat beszerezni. A madárinfluenza hazai megjelenését például hamarabb lehett megtudni az internetes gyurcsányi naplóból, mint azt hivatalosan bejelentették volna. A blog olvasói értesülhettek először arról is, hogy Henry Kissinger, volt amerikai külügyminiszter Budapesten tartózkodott, és egy órán át beszélgetett a magyar miniszterelnökkel. (E módszerrel szemben egyébként egyre többen emelik fel szavukat, mondván, mégsem normális, ha egy magánnaplóból értesül az ország a kormánya tevékenységéről.)
A legfrissebb naplóbejegyzésből ismét valami újat tudhattunk meg: Gyurcsány Ferenc azon töri a fejét, hogyan tudna szakembereket elcsábítani az üzleti világból az állaigazgatás területére, hogy azok tapasztalataikkal, ismereteikkel segítsék a reformokat. „Az igazgatás bennünket szolgál, az igazgatás a mi adóforintjainkból működik, így teljesen természetes elvárása valamennyiünknek, hogy jó minőségű szolgáltatatást kevesebb pénzért kapjunk. (...) Találunk-e majd embereket, akik hajlandóak lesznek feladni magas presztízsű, jól fizető állásaikat azért, hogy dolgozzanak a kormánynak és dolgozzanak az országnak? Természetesen kevesebbet tudunk fizetni, és bonyolultabb a politika által teremtett környezet mint az üzleti, de sokkal nagyobb a kihívás és a tét.”
Gyurcsány úgy látja: a mostani közigazgatás már nem képes önmagától megújulni, „önmagát Münchausen báróként megújítani”, ezért van szükség olyan emberekre, akik kívülről, egy másik fajta tapasztalattal felvértezve érkeznének az igazgatás világába.
Gyurcsány nem tagadja: ez esetleg konfliktust szülhet azokban, akiknek a munkájára emiatt a továbbiakban nem lesz szükség, de – mint azt már többször kifejtette blogjában –, kevésbé érdekli az „igazgatási nézőpont”, inkább azok érdekeire figyelne, „akik fizetnek a szolgáltatásért és akik kapják a szolgáltatásokat”.
„A kormánynak döntően politikusokból kell állnia – írja Gyurcsány –, hiszen a kormány politikai testület, de a politikai szándék, közös akarat végrehajtását, ebben az esetben az állam megreformálását, azt nagy tapasztalattal bíró, erős, határozott szakértőkre kell bízni. Olyan szakértőkre, akiknek a tapasztalata a hatékonyságelvű világból származik.” A kormányfő optimista: „Fogunk találni ilyeneket, nincs kétségem.” – olvasható a naplóban.
(amoba.hu)

Káosz és bizalmatlanság: belülről rohad a Tisza Párt?