Jornal de Notícias
A független portugál napilap címoldalas híre, hogy a Fegyveres Erők Tisztikarának Társasága (AOFA) elégedetlenségét fejezte ki a rájuk vonatkozó betegellátási szabályozás miatt. A Katonai Betegellátás (ADM) rendszere miatt nőttön nő a felháborodás a testületen belül és a három fegyvernem négy érdekképviseleti szervezete közös közleményt adott ki, amelyben tiltakoztak a Védelmi Minisztérium például azon álláspontja ellen is, miszerint „a 2007-es bevallásban nem feltüntetett kiadásokat pótolni kell a 2008-as bevallásban”. A tisztek azt is szóvá tették a dokumentumban, hogy még mindig várniuk kell a nekik járó állami támogatásokra, és nem tudják meddig.
Expresso
Minden portugál sajtótermék, köztük a portugál hetilap is foglalkozott a szenzációs hírrel: az ellenzéki jobbközép Szociáldemokrata Párt (PSD) alelnöke, Rui Gomes da Silva ellenezte, hogy az állami tulajdonú napilap, a Diário de Notícias újságírónője, Fernanda Cancio azért kapott állást közintézményben, a portugál tévé kettes csatornájában, mert szerelmes a szocialista kormányfőbe. Gomes Da Silva hangsúlyozta, hogy ők nem az újságírónő hivatásának gyakorlása ellen tiltakoznak, hanem a közintézmény pártatlanságát szeretnék biztosítani.
El Mundo
A jobboldali napilap vasárnapi cikke tüzetesebben elemezte az új spanyol szocialista kormány összetételét. Az elemző megállapította, hogy a második Zapatero-kabinet három fő jellemzője az 52 éves átlag életkor, a legalább egy diploma és a minisztériumi tapasztalat. Ez utóbbira példa a 39 éves új lakásügyi miniszter asszony, Beatriz Corredor, akit azért választott Zapatero, mert rendkívüli a munkabírása. A legfiatalabb kormánytag a 31 éves andalúz Bibiana Aído, aki cégvezetésből diplomázott, míg a legidősebb a 66 éves Pedro Solbes, aki megmaradt gazdasági miniszteri posztján.
La Jornada
A legtöbb mexikói napilap, köztük a baloldali napilap is vezető helyen írt a mexikói parlamentben zajló újabb emelvény-foglalásról. A baloldali pártok azért döntöttek a tiltakozás rendhagyó formája mellett, mert ellenzik, hogy a volt és a jelenlegi kormánypárt közösen jóváhagyja a már jó előre elfogadott törvénytervezetet a mexikói olajcég privatizálásáról, amit energiareformnak neveztek el. A lap különösen azt nehezményezi, hogy egy veszteséges norvég cég, a PetroMena kapta meg a Mexikói-öbölben az első mélyfúrások jogát 2007 októberében 269 millió dollárért. Az eset miatt tiltakozik az energiaágazatban dolgozók szakszervezete is.
Szijjártó Péter: Megkaptuk Paks 2 első beton öntéséhez szükséges zöld lámpát