Újabb brit–argentin konfliktus?

Az argentin Clarín vezető híre, hogy ismét kiújultak a brit–argentin ellentétek a Falkland-/Malvin-szigetek miatt. A portugál Diário de Notícias pedig arról írt, hogy a portugál baloldali ellenzék jobb belátásra akarja bírni a baloldali kormányt. A venezuelai unionradio.net a volt elnököt idézi, aki előre hozott választásokat sürget.

2008. 05. 02. 14:49
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

clarin.com.ar – Argentína

A független argentin napilap pénteki híre, hogy az argentin külügyminisztérium erélyesen tiltakozott Nagy-Britannia Buenos Aires-i nagyköveténél, amiért a szigetország kormánya újabb olajkutató engedélyeket adott ki a vitatott hovatartozású Falkland-/Malvin-szigetek környékén. A dél-amerikai ország hatóságai április 18-án szereztek tudomást ezekről az illegitimnek tekintett lépésekről, amelyek értelmében a 2005-ben az olajcégeknek már megadott területeket egyoldalúan kibővítette, ezért Jorge Taiana, az argentin diplomácia külügyminisztere hangsúlyozta, hogy az egyoldalú és törvénytelen brit lépések megsértik a két ország között az ENSZ közvetítésével létrjött megegyezéseket. (Argentína és Nagy-Britannia között az előbbi vereségével végződő háború robbant ki 1982. április 2-án a szigetek birtokáért.)

dn.sapo.pt – Portugália

Az állami kezelésű országos napilap pénteki vezető híre, hogy a szocialista portugál kormánytól balra álló ellenzék hadat üzent ideológiai rokonainak. A kommunisták (PCP) és az úgynevezett Baloldali Blokk (BE) képviselői szó szerint kiásták a csatabárdot, amiért José Sócrates kormánya úgy akarja megváltoztatni a munka törvénykönyvét, ahogy megfelel a munkáltatók érdekeinek. Ezért a kommunisták közölték, május 8-án a leghatásosabb parlamenti fegyverrel élnek kormánya ellen: beterjesztik a bizalmatlansági indítványt.

unionradio.net – Venezuela

A venezuelai honlap híre, hogy Ernesto Samper, a volt kolumbiai elnök (1994-1998) szerint az ország parlamentjének mindkét háza elvesztette az ország bizalmát, ezért előre hozott választásokat kellene tartani. A volt államfő szerint csak választásokkal lehetne visszaadni a képviselőház tagjainak szavahihetőségét. A 166 tagú képviselőház, a 102 tagú szenátus 63 tagja és a jelenlegi államfő, Álvaro Uribe ellen ugyanis nyomoznak az úgynevezett parapolitika-botrány miatt. A gyanú szerint ugyanis közük volt a már feloszlott szélsőjobboldali gerillák bűncselekményeihez.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.