Hadjárat a látszatházasságok ellen

A Tages-Anzeiger ismerteti, milyen eszközökkel kíván fellépni Svájc a látszatházasságok ellen. A Frankfurter Allgemeine Zeitung a szövetségi kormány cyber-háborús teveiről tudósít.

2010. 12. 28. 16:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tages-Anzeiger (tagesanzeiger.ch)

A baloldali-liberális zürichi napilap Ahogyan Svájc küzd a látszatházasságok ellen című cikkében tudósít a néppárt kezdeményezéséről. Amikor Zürich kanton rendőrsége tavaly egy 41 esztendős férfit ellenőrzött, nem sejtették, mire bukkannak. Az illető lejárt vízuma a rendőröket látszatházasságok egész piramisrendszeréhez vezette. Összesen nyolc nő és férfi kötött házasságot svájciakkal azért, hogy tartózkodási engedélyt kapjanak. Ennek a rendszernek január 1-jétől vége, csak az házasodhat, aki jogszerűen tartózkodik Svájcban. Az előírások már folyamatban lévő eljárásokra is vonatkoznak. A polgárjogi törvény módosítását a parlament kezdeményezte. Az egész országra vonatkozó látszatházasságokat tartalmazó statisztika nem létezik. Mégis, némi benyomást adnak Zürich kanton adatai, ahol 3500 megvizsgált házasságból 2008-ban 500 látszatházasságnak bizonyult.

Frankfurter Allgemeine Zeitung (faz.net)

A konzervatív német napilap Berlin cyber-elhárító központot tervez című cikkében tudósít a szövetségi kormány teveiről. Tekintettel a német hatóságok ellen növekvő számban tapasztalt külföldi internetes támadásokra, a szövetségi kormány egy „Cyber-elhárító központot” kíván létrehozni – nyilatkozta a belügyminisztérium szóvivője Párizsban. Majd kifejtette, hogy itt nem egy új hivatal létrehozásáról lenne szó, hanem a már meglévő biztonsági szerveknél felhalmozott tudást foglalnák össze a Szövetségi Információstechnológia Biztonsági Intézetnél.

Ebben az esztendőben a szövetségi intézmények elleni elektronikus támadások száma a berlini belügyminisztérium adatai szerint jelentősen megemelkedett. 2009-ben összesen 900 ilyen adatlopási kísérletet tartottak nyilván, míg 2010 szeptemberének végéig számuk már az 1600-at is elérte. A támadások többsége kínai eredetű volt. Pontos számokról, illetve az okozott károk nagyságáról a szóvivő nem kívánt nyilatkozni. A kormányszóvivő és a külügyminisztérium szóvivője kerülte, hogy a támadásokért bírálják Kínát. Egyúttal megkerülték azt a kérdést is, hogy Angela Merkel vagy Guido Westerwelle tiltakozott-e a történtek miatt Pekingnél. Ugyanakkor a gazdasági minisztérium kommentárja szerint a gazdasági kémkedés témája a kétoldalú megbeszéléseknek.

A dapd hírügynökség tudósítása alapján a német biztonsági koncepció illeszkedik a nyugati államok elképzeléseibe, mivel mindannyian a következő esztendők internetes háborúira kívánnak felkészülni. „Még messze nem vagyunk felkészülve a világhálóból érkező támadásokra” – nyilatkozta a CIA egyik munkatársa. A kínai hadsereg ezzel szemben rendkívül alaposan felkészült a XXI. század virtuális csatáira. A legfrissebb vizsgálatok azt mutatják, hogy több ezer szakembert készítettek fel, állítják a német titkosszolgálatok. Az Egyesült Államok tavaly májusban egy internetes hadviselési parancsnokságot hívott életre, ami az új német szerv példaképéül szolgál.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.