Kauciót kérnének a bevándorlóktól

A Der Sonntag interjút készített múlt vasárnapi győzelmük apropóján Toni Brunnerrel, a Svájci Néppárt elnökével. A Frankfurter Allgemeine Zeitung arról tudósít, hogy egyheti vonakodás után a berlini amerikai nagykövet bocsánatot kért a kiszivárogtatások miatt.

2010. 12. 06. 9:32
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Der Sonntag (Sonntagonline.ch)

Az aargaui vasárnapi napilapban Nadja Pastega Aki bevándorol, annak kauciót kell letennie címmel készített interjút Toni Brunnerrel, a Svájci Néppárt (SVP) elnökével a múlt heti népszavazás apropóján. A pártelnök hangsúlyozta, hogy komolyan veszik a múlt heti, idegenrendészeti kérdésben aratott népszavazási győzelmüket. A honosítással kapcsolatos problémák kezelése érdekében az SVP a feltételes állampolgárság bevezetését javasolja. Aki öt éven belül bűncselekményt követ el, azt nem honosítanák. Ezenfelül vizsgálni kívánják a segélyezettek honosítását is. Elképzelhető, hogy a bevándorlónak pénzt kell letétbe tennie. Ezt az összeget veheti igénybe, ha segélyre szorul vagy vissza kell térnie szülőhazájába. Ennek a kauciónak több ezer frankosnak kell lennie, különben nincs sok értelme.

Évente St. Gallen (73 ezer fő) lakosságának megfelelő számú bevándorló érkezik az országba. Svájc infrastruktúrája már most elérte a határait. A bevándorlás ellenőrizhetetlenné vált, egyszerűen lerohanták az országot, mert kiadta a kezéből a migráció szabályozásának eszközét – mondta a pártelnök. A múlt heti, a kiutasításról rendezett népszavazás szerinte megmutatta, a néppárt az egyetlen politikai alakulat Svájcban, amely egyedül is képes egy népszavazást a politikai osztály és a sajtó ellenében keresztülvinni. A kormány képtelen lesz majd politikai céljai megvalósítására, mert népszavazásokkal és kezdeményezéseikkel azt megakadályozzák.

Frankfurter Allgemeine Zeitung (Faz.net)

A konzervatív német napilap Én mindenhol bocsánatot kérek című cikkében ismerteti a kiszivárogtatási botrány kapcsán az amerikai nagykövet álláspontját. Egy héttel a német kormánytagokat is érintő titkos követségi jelentések egy részének nyilvánosságra hozatala után Philip Murphy berlini amerikai nagykövet bocsánatot kért. „Felháborít, hogy ez az információs lyuk létrejöhetett. S ezért mindenütt bocsánatot kérek” – fogalmazott a diplomata. Murphy visszautasította egyes liberális politikusok hazahívására vonatkozó követelését. Ennek eldöntése Washington ügye, „én nem megyek sehova” – hangsúlyozta az amerikai diplomata.

Közben az FDP-ben továbbra is arról vitatkoznak, hogy mi történjen Westerwelle irodavezetőjével, Helmut Metznerrel, aki információkkal látta el a koalíciós tárgyalásokról az amerikai nagykövetséget. Westerwelle először azzal kommentálta az esetet, hogy nem hiszi el a történetet, majd Metznert a múlt héten felmentették a munkavégzés alól. Metzner úgy nyilatkozott, hogy egyetlen bizalmas dokumentumot sem adott át a követségnek, s nem is ajánlott fel ilyet nekik. Az általa elmondottak csak olyan területekre korlátozódtak, amelyek nyilvános forrásból is elérhetők voltak. Egyúttal kijelentette, Westerwelle a tevékenységéről semmit sem tudott.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.